fbpx
Budowa domu

Wybieramy bramę garażową – o tym trzeba pamiętać!

• Zakładki: 9


Wielu ludzi posiada własne garaże, w których przechowują swoje pojazdy, narzędzia oraz inne potrzebne przedmioty. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie zabezpieczeniami wysokiej jakości cieszy się tak dużą popularnością. Do grona takich elementów zabezpieczających z pewnością zaliczyć można solidne bramy garażowe.

Rodzaje bram garażowych

Na polskim rynku dostępnych jest wiele typów bram garażowych. Różnią się one od siebie budową oraz sposobem ich otwierania. Producenci wytwarzają i sprzedają więc bramy uchylne, segmentowe, rolowane czy też rozwierane. Najpopularniejsze są bramy uchylne, które często są nazywane również bramami płytowymi. Aby móc korzystać z takiej bramy, należy jednak zapewnić odpowiednią ilość miejsca przed garażem, ponieważ dolna jej część wysuwa się na zewnątrz. Nie warto korzystać z takich bram jeśli pojazd jest krótki. W takiej sytuacji lepszym wyborem jest brama segmentowa w wersji bocznej lub górnej. Takie bramy są idealne w przypadku garaży, które nie mają zapewnionej odpowiedniej ilości miejsca na zewnątrz lub wychodzą bezpośrednio na ulicę. Atutem takich bram jest ich wysoka szczelność, więc można je stosować w ogrzewanych garażach.

Bramy rozwierane to najstarszy i najbardziej tradycyjny typ takich produktów, jednak coraz trudniej jest je znaleźć w sklepach. Jeśli komuś zależy na optymalnym oszczędzaniu miejsca to najlepszym wyborem dla takiej osoby będą bramy rolowane, które działają podobnie jak rolety okienne i można w nich montować napęd elektryczny.

Brama garażowa – istotne kwestie

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele typów bram. Przy wyborze należy kierować się nie tylko ceną, ale również miejscem potrzebnym do montażu i działania bramy, a także niezawodnością, energooszczędnością, estetycznym wyglądem oraz serwisem oferowanym przez producenta lub sprzedawcę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *