fbpx
Budowa domu

Wybieramy automatykę do bramy garażowej – praktyczne porady

• Zakładki: 53


Urządzając nasze domy poszukujemy rozwiązań, które sprawią, że nasze życie będzie jeszcze bardziej komfortowe. Jednym z takich bardzo praktycznych elementów, które warto zamontować w domu jest automatyka do bramy garażowej. Takie rozwiązanie docenimy szczególnie wtedy, gdy podczas niekorzystnych warunków pogodowych będziemy wyjeżdżać z garażu lub wracać do domu. Automatyka do bramy to także większe bezpieczeństwo, a także kontrola. Wiele napędów do bram kompatybilnych jest z systemem domu inteligentnego, więc możesz otwierać i zamykać bramę z dowolnej lokalizacji. 

Zanim zdecydujecie się na zakup napędu do bramy garażowej, warto dowiedzieć się, jakie urządzenie wybrać i czym kierować się przy zakupie. Wraz ze specjalistami z firmy Beninca Polonia przygotowaliśmy krótki i praktyczny poradnik. 

Wielkość bramy garażowej a dobór napędu

Wybór modelu automatyki do bramy garażowej jest ściśle uzależniony od tego, czy przy tej okazji kupujemy również nową bramę, czy mamy zamiar zamontować napęd do bramy, która jest już zamontowana w naszym garażu. Najważniejszymi parametrami, jest siła pchania i ciągnięcia napędu. W przypadku bram garażowych napęd do nich dobieramy na podstawie jej wysokości i powierzchni. Dopasowując do parametrów bramy odpowiedni model automatyki możemy mieć pewność, że będzie miała ona odpowiednią moc. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko awarii silnika wynikające z przeciążenia urządzenia. Kupując bramę garażową wraz z napędem, warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże nam dobrać najlepszy zestaw. 

Warto zwrócić uwagę na prędkość przesuwu automatyki. Wartość ta podawana jest w centymetrach na sekundę. Najczęściej czas otwierania/zamykania bramy garażowej wynosi pomiędzy 15 a 30 sekund.

Dodatkowe funkcje automatyki do bramy garażowej

Nowoczesne napędy do bram garażowych mają wiele praktycznych funkcji. Z pewnością taką opcją jest możliwość awaryjnego otwierania bramy – w przypadku awarii automatyki, lub przerwy w dostawie energii elektrycznej. Najczęściej stosowane jest tzw. wysprzęglanie, otwieranie ręczne, jednak wiele modeli marki Beninca wyposażonych jest w awaryjne zasilanie bateryjne. Ważną funkcją jest czujnik amperometryczny, który w przypadku wykrycia przeszkody, lub osoby znajdującej się na linii ruchu bramy zatrzymuje ją. 

Kupując napęd do bramy do garażu warto też zwrócić uwagę na możliwość zastosowania różnych systemów otwierania i zamykania, np. na pilot, na kod, przy pomocy specjalnej karty. To bardzo przydatne, gdy zapomnimy pilota. 

Pamiętajmy, że napęd do bramy garażowej to zakup na lata. Dlatego warto wybrać solidne urządzenie sprawdzonego producenta, które będzie służyć latami – bez uciążliwych awarii. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *