fbpx
Aranżacja wnętrz

Wszystko co musisz o nim wiedzieć o stylu skandynawskim w aranżacjach wnętrz

• Zakładki: 4


Styl skandynawskim na dobre zagościł w naszych mieszkaniach. Pokój dzienny, sypialnia czy jadalnia urządzone w stylu skandynawskim są jasne, proste i funkcjonalne. Rozświetlone skandynawskie wnętrze jest przede wszystkim przestronne.

Charakteryzuje się czystością formy i stonowanymi barwami. We wnętrzach dominuje biel, szarość i brąz. Dodatki do mieszkania w stylu skandynawskim mają najczęściej żywą, pastelową kolorystykę. Jeśli decydujesz się na urządzenie mieszkanie w stylu skandynawskim zobacz czym się charakteryzuje, jakie dominują w nim materiały i kolory.

Czym jest styl skandynawski?

Styl skandynawski wywodzi się z Europy Północnej. Dzikość i chłód tamtego klimatu już od kilku sezonów inspirują miłośników wnętrz. Główną cechą stylu skandynawskiego jest silny związek z naturą. Wnętrza urządzane w stylu skandynawskim charakteryzuje minimalizm i prostota formy. Jasne ściany, drewno i funkcjonalne meble podkreślają jego naturalność.   Prosty i wygodny styl skandynawski świetnie sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach. Jego jasna kolorystyka optycznie powiększa wnętrze, a surowe drewno je ociepla. Geometryczne wzory i pastelowe kolory dodatków ożywiają całość skandynawskiej aranżacji.

Jakie są najważniejsze cechy stylu skandynawskiego?

  • Jasna kolorystyka –podstawową bazą kolorystyczną w stylu skandynawskim są jasne, neutralne kolory. Do głównej kolorystyki należy biel, beż i jasne odcienie szarości.
  • Naturalne materiały –do najważniejszych materiałów należy drewno. Istotną rolę odgrywa także kamień.
  • Ergonomiczne formy – wygoda i komfort są podstawą urządzania wnętrza w stylu skandynawskim. Praktyczne i funkcjonalne meble oraz dodatki sprawiają, że w mieszkaniu panuje harmonia.
  • Wyraziste wzory – geometryczne wzornictwo połączone z mocnymi, kontrastowymi kolorami wprowadza życie i podkreśla charakter stylu skandynawskiego
  • Tkaniny – w pomieszczeniu skandynawskim tkaniny odgrywają bardzo ważną role. Styl skandynawski lubi naturalne materiały takie jak: bawełna, len czy juta. Jako dodatki świetnie sprawdzają się także pledy o grubym splocie.
  • Zróżnicowane dodatki – ich zadaniem jest dopełnienie surowego, skandynawskiego wnętrza w stylu skandynawskim. Cechą charakterystyczną dodatków jest praktyczność i zaakcentowanie jasnego skandynawskiego wnętrza.

Jakie kolory w stylu skandynawskim?

Odpowiednio dobrane kolory do aranżacji w stylu skandynawskim mają duże znaczenie. Biel, beż czy szarość powinny dominować na kolorze ścian, mebli i ewentualnie podłogi. Jasne barwy sprawiają, że wnętrze wydaje się jaśniejsze i przestronniejsze. Uzupełnienie aranżacji o drewniane elementy ociepli chłodne skandynawskie wnętrze. Takie działanie podkreśli naturalny charakter aranżacji. Ważną rolę w nowoczesnych wnętrzach w stylu skandynawskim odgrywają kolorowe dodatki. Wyraziste i pastelowe kolory połączone ze stonowaną bielą i szarością ożywią skandynawskie wnętrze. Najczęściej wybieranym skandynawskim kolorem jest turkus, błękit, mięta, zieleń i delikatny róż. Jeżeli chcesz urządzić wnętrze w stylu skandynawskim weź pod uwagę przede wszystkim to, by kolory, których chcesz użyć występowały w naturze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *