fbpx
Aranżacja wnętrz

Wprowadzamy minimalizację w domu – porady

• Zakładki: 6


Jak wprowadzić minimalizm w domu? Zacznij już dziś! Dążenie do minimalizmu w mieszkaniu to proces, który z pewnością zajmie Ci więcej niż 1-2 dni, ale cała włożona praca będzie tego warta. Minimalistyczne mieszkanie jest wygodne, praktyczne i piękne, a aranżacja jest lekka, niezobowiązująca i dająca komfortową przestrzeń do życia. 

Minimalizm w domu – od czego zacząć?

Czym jest minimalizm w domu? Od czego zacząć wprowadzanie go do swojego otoczenia? Najlepiej od kilku podstaw, dzięki którym dalsze działania będą łatwiejsze i lepiej zorganizowane.

  • Zapoznaj się z zasadami minimalizmu. Zanim zaczniesz wprowadzać minimalizm do domu, zapoznaj się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi tej idei.
  • Stwórz plan. Większe przedsięwzięcia idą znacznie sprawniej, jeśli są realizowane według konkretnego planu. Wypisz na kartce zadania, które masz do wykonania i skreślaj je z listy, gdy będą już zrealizowane.
  • Wygospodaruj czas. Jeśli Twój dom jest zagracony, a Ty przez lata gromadziłeś niepotrzebne rzeczy, będziesz potrzebował sporo czasu, by do swojego domu lub mieszkania wprowadzić minimalizm. W codziennym kalendarzu zaplanuj czas na wykonywanie prac w tym kierunku i pamiętaj – dążenie do minimalizmu to proces, który na pewno nie zamknie się w dwóch dniach.

Porządek w schowkach, szafkach i zakamarkach

To właśnie uporządkowanie przestrzeni jest podstawą do stworzenia minimalistycznego wnętrza. Jak to zrobić? Powoli i metodycznie. Przeglądając swoje rzeczy, zastanów się, czy z nich korzystasz, czy są praktyczne lub czy sprawiają Ci radość. Jeśli nie, nie miej skrupułów, by się ich pozbyć – postaraj się je sprzedać lub oddać komuś, komu przyniosą więcej pożytku.

Zadbaj o prostotę we wnętrzu

Dobierając meble, wybieraj te proste w formie i funkcjonalne. Zadbaj o to, by zachować wrażenie otwartej przestrzeni. Nie zapełniaj na siłę pustych kątów i nie wieszaj na ścianach kolejnych obrazków. Puste przestrzenie idealnie współgrają z ideą minimalizmu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *