fbpx
Różne

Wiosna/lato 2023 pod znakiem 15 kolorów

• Zakładki: 10


Dulux ogłosił kolorem roku 2023 „Cudowny Beż”. Krylon postawił na „hiszpański mech”. Jednak prawdziwą wyrocznią w dziedzinie trendów kolorystycznych jest Instytut Pantone. Podczas ostatniego New York Fashion Week obwieścił, że sezon wiosenno-letni upłynie pod znakiem naprawdę mocnej mieszanki kolorystycznej. 10 żywych barw i 5 stonowanych odcieni będzie walczyć o naszą uwagę zarówno na arenie modowej, jak i wnętrzarskiej. Czy będzie wśród nich faworyt? Jeszcze nie wiadomo. Pewne jest tylko to, że będzie naprawdę kolorowo, a przez to i optymistycznie.

Jak wybiera się kolor roku?

Wybór koloru, który będzie dominować przez 365 dni, poprzedzają analizy światowych trendów.  Eksperci z Pantone Color Institute™ przeczesują świat designu, filmów, rozrywki, turystyki, sztuki, mediów społecznościowych, zasadniczo wszystkiego, co przykuwa uwagę świata, w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych. Kolory wskazywane przez Pantone Color Institute zawsze przekazują głębszą ideę.

Czym kierował się Instytut, wybierając sezonową paletę barw?

Kolory na wiosnę/lato 2023 są przekalibrowane dla nowej ery, w którą wchodzimy. Łącząc eskapizm z rzeczywistością, pełnią życia i radością, obejmujemy eksplorację ekstremalnego kontrastu w nastroju i kolorze. W opowieści o kolorach tego sezonu jest użyteczność i podstawowość, a jednocześnie pojawia się podnoszące na duchu poczucie zabawy – uzasadniła Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

Pikantny pomarańcz, ognista czerwień, ośmielony odcieniem fuksji róż, ostry i jaskrawy niebieski, macchiato, czyli rozkoszny brąz z lekką pianką oraz koral wpadający w miodowe odcienie to barwy – to część energetycznych barw, które mają wyznaczać trendy, jak tylko skończy się zima. 

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
49 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *