fbpx
Majsterkowanie i remonty

Wiosenny serwis bramy garażowej i wjazdowej

• Zakładki: 49


Musicie przyznać, że takiej zimy, jak w sezonie 2020/21 to dawno nie było! Przez długie tygodnie śnieg utrzymywał się nawet w centralnej Polsce. Choć świat w zimowej aurze wygląda wspaniale, to trzeba mieć na uwadze, że wiąże się to z koniecznością solidnych porządków na wiosnę. Topniejący śnieg odkrywa wiele mankamentów, a także szkód, które wyrządziły niskie temperatury, woda, sól i inne czynniki. Negatywne skutki zimy nie ominęły też otoczenia domu, w tym bramy wjazdowej i garażowej. Dlatego wiosna to idealny czas, by przeprowadzić przegląd i serwis bram i automatyki do bram garażowych. Dowiedz się na co zwrócić uwagę. 

Oczyszczamy mechanizm bramy – wiosenne porządki

Zima znacznie utrudnia regularne dbanie o porządek i bieżące usuwanie zabrudzeń. Dlatego też zanim zaczniemy przegląd kolejnych elementów, koniecznie usuńcie wszelkie zabrudzenia, szczególnie z ruchomych elementów. Ważne jest, aby wymieść z wszystkich elementów mechanizmu bramy piasek, żwir, fragmenty gałęzi, liście czy inne zanieczyszczenia. Następnie sprawdź czy brama działa płynnie, to pozwoli dowiedzieć się czy zawiasy są sprawne. Być może po zimie wymagają regulacji lub przesmarowania odpowiednim smarem. W przypadku bramy garażowej warto jest oczyścić wszystkie uszczelki, wytrzeć do sucha, a następnie zaimpregnować silikonowym preparatem, który zwiększy ich trwałość i odporność. Sprawdź również czy brama garażowa działa bez zakłóceń bez automatyki, to pozwoli uniknąć ewentualnego uszkodzenia napędu. 

Napęd do bramy wjazdowej – wiosenny przegląd

Mając bramę z napędem należy w szczególny sposób zadbać o wszystkie elementy związane z automatyką. Na wstępie warto spojrzeć pod obudowę i sprawdzić, czy nie dostały się pod nią jakieś zabrudzenia. Koniecznie sprawdź również działanie fotokomórki i czujników bezpieczeństwa – czy po zimie działają w pełni sprawnie? Bardzo istotne jest też sprawdzenie mocy i szybkości działania napędu. Zimą często na drodze bramy staje zmarznięty śnieg, co może uszkodzić automatykę. 

Automatyka do bramy odmówiła współpracy? 

Napęd Twojej bramy wjazdowej lub garażowej nie działa najlepiej po zimie? Czas pomyśleć o zmianie napędu na niezawodną automatykę Beninca! Urządzenia tego sprawdzonego producenta nigdy Cię nie zawiodą, a specjaliści i autoryzowane serwisy zapewniają pełną i profesjonalną opiekę gwarancyjną.

Artykuł powstał przy współpracy z Beninca Polonia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *