fbpx
Wnętrza

Wanna czy prysznic – co lepiej sprawdzi się w łazience?

• Zakładki: 24


Urządzanie łazienki jest związane z bardzo ważnymi dylematami. Nie chodzi jedynie o odcień i rozmiar kafli, czy zastosowaną armaturę, ale przede wszystkim wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Zobacz, kiedy lepiej sprawdzi się pierwsza z nich, a kiedy warto zainwestować w drugą z opcji.

Wanna i jej zalety

Wiele osób decyduje się na wanny, gdyż traktuje je nie tylko jako elementy służące higienie, ale także jako miejsca wykorzystywane do relaksu. Są doceniane zimą, gdyż umożliwiają rozgrzanie się, a także rozluźnienie mięśni po ciężkiej pracy, czy intensywnym treningu. Pod względem stylistycznym również zauważyć można pewne różnice – do wyboru są modele dedykowane zabudowie, propozycje wolnostojące, jedne są kwadratowe, inne z kolei mają opływowe kształty lub występują w wersji narożnej, dzięki czemu można je wpasować w kąt pomieszczenia.

Tym, co zazwyczaj stanowi największą przeszkodę, jest przede wszystkim rozmiar łazienki. Oczywiste jest, iż niewielka, kilkumetrowa przestrzeń nie będzie się zbyt dobrze prezentować, jeśli zostanie opanowana przez ogromną wannę. Nie tylko ograniczy to możliwość przemieszczania się, ale przy tym z pewnością dodatkowo przytłoczy całą aranżację, co oczywiście nie jest wskazane.

A może jednak prysznic?

Chociaż kąpiele w wannie pełnej aromatycznych soli i puszystej piany mają wielu zwolenników, to nie można nie wspomnieć, że nie są one rozwiązaniem zbyt ekonomicznym. Pod względem oszczędności zdecydowanie korzystniej wypadają bowiem choćby kabiny prysznicowe z brodzikiem, dzięki którym można zaoszczędzić sporą ilość wody. Nie bez znaczenia jest również ich wnętrze! Na to może składać się wyposażenie w postaci baterii ze słuchawką w opcji naściennej lub podtynkowej, ale także kompletny panel prysznicowy, który może zostać wzbogacony o takie bajery jak dysze masujące, czy nawet umilające szybki prysznic radio.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem można nabyć w kilku wariantach zarówno pod względem wymiarów, kształtu, jak i wykończenia. Propozycję dla siebie można odkryć wśród serii prostokątnych, które prezentują się niezwykle nowocześnie, ale również klasycznych opcji zaokrąglonych, dzięki którym można zyskać odrobinę miejsca.

Do stylizacji industrialnych i skandynawskich genialnie nadają się kabiny prysznicowe z brodzikiem z wykończeniem w odcieniu czerni, które idealnie współgrają z armaturą w analogicznym tonie. Sympatycy nowoczesności z pewnością zachwycą się minimalistycznymi kolekcjami z łamanymi drzwiami, dzięki którym każda przestrzeń nabierze eleganckiego wyrazu. Ciekawą alternatywą są także przejściowe prysznice typu walk in, które są wygodne w użytkowaniu, a do tego stają się ozdobą każdej przestrzeni, w której tylko się pojawią.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
38 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *