fbpx
Aranżacja wnętrz

W czym przechowywać ubrania? Szafy drewniane

• Zakładki: 9


Szafa drewniana – pojemna, solidna i bardzo funkcjonalna – to najlepsza odpowiedź na pytanie w czym przechowywać ubrania? Taka szafa to mebel, bez którego trudno sobie wyobrazić mieszkanie, czy dom.

Zapewnia dobrą organizację oraz bezpieczne przechowywanie odzieży, bielizny, obuwia i nie tylko. Dobrze zaprojektowana szafy drewniane to jednak nie tylko wyjątkowa funkcjonalność, ale również niepowtarzalna estetyka. Jak zatem wybrać szafę idealną do przechowywania garderoby?

Funkcjonalne szafy drewniane – najlepsze rozwiązanie od przechowywania odzieży

Miejsce, w którym przechowuje się odzież jest oczywiście niezbędne w każdym mieszkaniu i domu. Popularne są oddzielne garderoby, jednak w większości przypadków dostępna przestrzeń uniemożliwia zastosowanie takiego rozwiązania. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się funkcjonalne szafy drewniane. To one są najlepszą odpowiedzią na pytanie: w czym przechowywać ubrania? Bardzo ważną zaletą drewnianych szaf, oprócz wspomnianej funkcjonalności, jest ich duża estetyka.

Jeżeli odpowiednio dobierzemy szafę i w przemyślany sposób rozplanujemy poszczególne jej elementy, będzie idealnym miejscem do przechowywania różnych elementów ubioru, bielizny, dodatków i akcesoriów oraz obuwia. Ponadto szafa drewniana znacznie wzbogaci wizualnie wnętrze. Zatem dobrze dobrana i rozplanowana szafa drewniana z powodzeniem zastąpi obszerną garderobę.

To, czy szafa drewniana będzie funkcjonalna zależy od kilku parametrów. Należy zatem wziąć pod uwagę:

  • wymiary szafy;
  • wymiary i układ półek;
  • układ wieszaków oraz przegród.

To wszystko należy dopasować do tego, co będzie przechowywane w takiej szafie. Zanim zdecydujemy się na szafę, należy więc przeanalizować garderobę i zdecydować, jakiego typu mebel będzie najbardziej funkcjonalny w naszym domu.

Szafy drewniane – odpowiednio dobrana wielkość

Wybierając szafę drewnianą, należy w pierwszej kolejności przemyśleć jej wielkość. Jesteśmy oczywiście ograniczeni jeśli chodzi o wielkość pomieszczenia. Im większa szafa drewniana, tym lepiej – tym więcej ubrać się w niej zmieści. Jednak zbyt duża szafa będzie przytłaczać swoją wielkością, zajmować cenne miejsce i może sprawić, że w jej wnętrzu będzie panować chaos. Jednocześnie szafa nie może być też zbyt mała – musi pomieścić to chcemy.

Szafy drewniane dobrane do aranżacji wnętrza

Duże znaczenie przy doborze szafy ma również styl aranżacyjny naszych wnętrz. Oto jak dobrać drewnianą szafę do stylu wnętrza:

  • styl tradycyjny – sprawdzi się szafa w naturalnych kolorach drewna, w różnych odcieniach drewna;
  • styl nowoczesny – najnowszy krzyk mody, tutaj sprawdzają się szafy w kolorach czarnym, białym, różnych odcieniach szarości, minimalizm i proste kształty;
  • styl loftowy – niejako połączenie nowoczesności z klasyką, najlepsza będą proste kształty i klasyczny kolor drewna;
  • styl skandynawski – najlepsze będą szafy drewniane o prostych kształtach w jasnych kolorach drewna i bieli;
  • styl prowansalski – przywodzi na myśl francuską wieś, sprawdzą się bogato zdobione szafy z detalami w jasnych odcieniach drewna.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *