fbpx
Aranżacja wnętrz

W czym przechowywać ubrania? Komoda

• Zakładki: 10


Coraz więcej ubrań – to wyzwanie, przed którym prędzej, czy później musi stanąć każda pani domu. Ubrania – w czym przechowywać? Komoda jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mebel ten sprawdza się także do przechowywania innych rzeczy.

Drewniana komoda może mieć różne rozmiary, wykonana może być w różnym stylu i kolorze. Można ją umieścić w każdym niemal pomieszczeniu. Na przedpokoju posłuży do przechowywania butów. W sypialni spełni swoją podstawową rolę – do przechowywania odzieży. W domowym gabinecie możesz przechowywać w niej dokumenty. W salonie będzie nie tylko gustowną ozdobą, lecz można w niej umieścić sztućce i nakrycie stołu.

Ubrania i inne rzeczy – w czym przechowywać? Komoda to dobre rozwiązanie

Komoda jest meblem skrzyniowym wyposażonym w szuflady, którego najważniejszym przeznaczeniem jest przechowywanie odzieży. Jednak mebel ten może mieć znacznie szersze zastosowanie, np. dla hobbystów. Jeśli np. posiadasz kolekcję monet, znaczków, map i zastanawiasz się w czym przechowywać – komoda jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Sprawdza się również jako mebel, w którym można przechowywać dokumenty.

Komoda – trochę historii

Komoda to mebel, który wykształcił się we Francji w drugiej połowie XVII wieku. Powstała poprzez umieszczeniu w popularnej wówczas skrzyni szeregu szuflad w jej ścianie bocznej. Komoda z biegiem wieków zmieniała swój kształt oraz zdobnictwo. Przez cały jednak czas pozostawała jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz. W drugiej połowie XX wieku niemal zupełnie wyparły ją wielofunkcyjne zabudowy ścian. Lecz w ostatnich latach komoda znów wraca do łask.

Zawdzięcza to m.in. temu, że panuje moda na rozwiązania vintege, więc wszystko co ma stylowy charakter przeżywa dziś swoją drugą młodość. Poza tym prostota kształtu komody sprawia, że mebel ten doskonale sprawdza się w minimalistycznym stylu nowoczesnym – stawia się w nim na proste kształty geometryczne, a z takiego wywodzi się komoda.

Komoda drewniana w różnych stylach aranżacyjnych

Komoda sprawdzi się jako eleganckie wyposażenie wnętrza zaaranżowanego w każdym stylu:

  • komoda we wnętrzu nowoczesnym – prostota kształtu, minimalizm komody doskonale wpasują się w nowoczesne wnętrza, warto postawić na komodę w kolorze białym, czarnym lub różnych odcieniach szarości ;
  • komoda we wnętrzu klasycznym – doskonałe nawiązanie do tradycji, najlepsza w takich wnętrzach będzie komoda drewniana w różnych odcieniach brązu;
  • komoda we wnętrzu skandynawskim – w takiej aranżacji świetnie sprawdzą się elementy w kolorze drewna połączone z bielą oraz proste, geometryczne kształty komody,
  • komoda we wnętrzu prowansalskim – komoda w kolorze bieli, połączona z kolorami pastelowymi i licznymi zdobieniami sprawi, że w swoim domu poczujesz się jak w domu na francuskiej wsi;
  • komoda we wnętrzu w stylu retro – nawiązania do chałupy wiejskiej, dworku szlacheckiego, pałacyku, czy wnętrza zamku przenoszą w czasy XIX-wiecznej Polski.

Komody wracają do łask i dostępne są w wielu kolorach i stylach aranżacyjnych. Dzięki temu jest w czym wybierać.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *