fbpx
Aranżacja wnętrz

Viva Magenta. Jak wprowadzić kolor roku do wnętrz?

• Zakładki: 9


W rok 2023 wkroczymy z energią i radością Vivy Magenty 18-1750, czyli oficjalnego koloru roku ogłoszonego przez Instytut Pantone. Choć nie każdy jest gotowy na ugoszczenie w swoim domu „asertywnej, ale nie agresywnej” dynamicznej czerwieni, przez wiceprezesa Pantone nazywanej pięścią w aksamitnej rękawiczce, warto pochylić się nad barwą, która ma wyjątkową zdolność ożywiania przestrzeni i wnoszenia do niej radości.

Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest zainspirowana koszenilą, jednym z najcenniejszych naturalnych barwników, a zarazem jednym z najmocniejszych i najbardziej jaskrawych, jakie zna świat.  Pantone opisuje Viva Magenta jako „odważny i nieustraszony czerwony odcień, który wibruje energią i wigorem” i odzwierciedla obecne podejście do eksperymentowania i nieustraszoności. Kolor zachęca do wyrażania siebie bez ograniczeń i odważnych kroków naprzód.  Pomimo wielu zalet i doskonałego PR, dla wielu osób Viva Magenta może być zbyt onieśmielająca. Jeśli chcesz dać jej szansę, postępuj według poniższych wskazówek.

Akcesoria w kolorze Viva Magenta

Poszewki na poduszki, abażury lamp, wazony, świeczniki i świeczki, doniczki  – Viva Magenta w świecie akcesoriów czuje się jak ryba w wodzie. Kolor tworzy znakomite duety z bielą, a także jaśniejszymi odcieniami niebieskiego i zielonego.  Jeśli mimo wszystko „buraczkowe” tony nieco cię przytłaczają, spróbuj wybrać ciemniejsze i bardziej stonowane czerwienie. Jeżyna i merlot czerpią energię z Vivy Magenty, ale nie wprowadzają dramatyzmu.

Tekstylia

Kolor jest radosny i pobudzający, więc sprawdzi się zarówno w przestrzeniach użytkowanych przez dzieci, jak i osoby pracujące. Jak go wprowadzić do tych wnętrz? Pozwól mu wygodnie rozmościć się na łóżku lub też siedzisku pod oknem. Poduszki, pościel, narzuty, zasłony, dywaniki – tekstylia dobrze współpracują z energetyczną barwą, pozwalając na ciekawe eksperymenty aranżacyjne. Możesz również zdecydować się na tapicerkę w tym kolorze.

Viva Magenta ożywia przestrzeń

Viva Magenta może być jak potężny ucisk lub delikatne muśnięcie w policzek. Jeśli nie jesteś gotowy na ścianę w tym kolorze lub dywan pokaźnych rozmiarów, rozważ wprowadzenie niewielkiego bieżnika, krzesła akcentującego, odbijającego się od ścian w neutralnym kolorze, fotela, którzy dopełni jasną podłogę, lamp podłogowych lub efektownego żyrandola, który stanie się centralnym punktem salonu.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
75 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *