fbpx
Budowa domu

Uzbrojenie działki – najważniejsze kwestie!

• Zakładki: 14 • Komentarz: 1


Budowa domu to przedsięwzięcie trudne, a uzbrojenie działki to jeden z podstawowych elementów tego procesu. Koszt uzbrojenia działki budowlanej zależy głównie od odległości sieci od budowy domu oraz mocy przyłączeniowej.

Stąd też już przed zakupem warto zapoznać się z istniejącymi w tym zakresie uwarunkowaniami i wkalkulować w ogólny koszt inwestycji ewentualny koszt uzbrojenia działki budowlanej jako całości.

Uzbrojenie działki budowlanej

To, ile kosztuje uzbrojenie działki budowlanej i jakie w toku starań będziemy musieli złożyć dokumenty to informacja niezwykle ważna. Wyposażenie działki w prąd, wodę, kanalizację i gaz wymaga wykonania odpowiednich przyłączy. Warunki techniczne podłączenia do sieci są konieczne do otrzymania pozwolenia na budowę. Projekty domów muszą bowiem określać sposób zasilania obiektu w media.

Budowa domu i zakup działki to procesy, w trakcie których spotykamy się z możliwością zakupu zarówno działki uzbrojonej, jak i nieuzbrojonej. Działka uzbrojona ma „w pakiecie” umowy na przyłącze z tak zwanymi „gestorami” poszczególnych mediów. Działka nieuzbrojona takich umów nie posiada. Jeśli chcemy uzyskać informację na temat tego, czy dana działka to działka uzbrojona, należy udać się do miejscowego Urzędu Geodezji i Kartografii.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *