fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy sypialnię w ciemnych kolorach – porady, inspiracje

• Zakładki: 8


Projekty ciemnych sypialni są coraz popularniejsze wśród współczesnych projektantów. Elegancja i spokój, jaki emanuje od matowych, głębokich tonów sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu aranżacjach wnętrz. Nie dziwią już ciemne łazienki czy salony w stonowanej kolorystyce.

Sypialnie w czerni

Generalnie przyjmuje się, że kolorystyka ścian w sypialni powinna przede wszystkim ułatwiać zasypianie i działać pozytywnie na emocje. Z tego powodu zaleca się projekty sypialni jasnych lub białych, które będą sprzyjać zasypianiu. Nie oznacza to jednak, że jest to norma obowiązująca. Ciemne wnętrze może również działać wyciszająco i ułatwiać wypoczynek. Przekonują o tym choćby minimalistyczne aranżacje ciemnych sypialni, które eksponują łóżko i rezygnują z niepotrzebnych elementów. W naszym projekcie możemy spróbować stworzyć wnętrze z wszystkimi ścianami pokrytymi ciemną farbą albo pozostawić jasny sufit, zwłaszcza gdy zależy nam na drewnianej podłodze.

Ciemne sypialnie – aranżacje z drewnem

Nowoczesne aranżacje ciemnych sypialni pokazują, że warto wprowadzić w ich wystrój elementy drewniane. Panele lub deski podłogowe mogą znacząco przyczynić się do stworzenia przytulnego klimatu naszej sypialni, na czym powinno nam zależeć. Jeśli urządzamy ciemną sypialnię na poddaszu ze skosem, możemy również wykorzystać powierzchnię nieregularnej ściany do zamontowania drewnianego obicia nad łóżkiem, co da niepowtarzalny efekt. Ciekawym rozwiązaniem są również belki pod sufitem, które wzmocnią domowy klimat wnętrza. Aranżacja ciemnej sypialni z drewnem po prostu nie może się nie udać.

Kiedy zdecydować się na ciemną sypialnię?

Wybór aranżacji ciemnej sypialni może nie być zadaniem łatwym. Nie w każdym wnętrzu będzie ona prezentować się odpowiednio. Nie każdemu przypadnie też to rozwiązanie do gustu. Ciemna sypialnia sprawdzi się przede wszystkim w dużym wnętrzu, gdzie ten rodzaj wystroju nie będzie zbyt przytłaczający. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by w ciemnej sypialni zamontować dodatkowe oświetlenie, które nada wnętrzu większej przestronności. Możemy również zdecydować się na sypialnię w nieco jaśniejszej kolorystyce, np. jasnych odcieniach szarości w połączeniu z matowym kolorem niebieskim.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *