fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy słoneczny salon – o tym trzeba wiedzieć!

• Zakładki: 7


Jeśli chcemy dłużej cieszyć się kolorami lata, możemy zadbać o słoneczny wystrój salonu, odpowiednio dobierając meble, tkaniny i dekoracje. Ciepłe kolory sprawią, że salon będzie przytulny.

Czerwony, pomarańczowy i żółty to kolory, z których zbudujemy klimat przytulnego salonu, nawiązującego do stylu toskańskiego. Taki właśnie jest wystrój salonu urządzonego w ciepłych kolorach, które jako mocne akcenty pojawiają się na poduszkach, bieżnikach i innych dodatkach. Słoneczne odcienie mają także meble z drewna egzotycznego – stolik i komoda. Urządzony w ten sposób salon, nie będzie robił wrażenia przesadnie ciemnego i nie zmęczy oczu przebywających w nim osób zbyt intensywnymi barwami, jeśli ściany i podłoga będą miały jasne, naturalne kolory. Na ich tle mocne czerwienie oraz pomarańcze będą bardziej wyraziste. Idealnym towarzystwem dla takiej słonecznej kolorystyki w salonie będą naturalne materiały – drewno, bambus i wiklina oraz tkaniny o ciekawej fakturze płótna: len, bawełna i jedwab.

Kolory w salonie

By prymat odcieni zachodzącego słońca nie wydał się nużący w salonie, dobrze jest skontrastować go ze szlachetnymi kojącymi zieleniami w ciepłej, oliwkowej tonacji uzupełnionej o barwy doniczkowych roślin. Dopełnieniem dziennego światła w salonie może być nastrojowe światło lamp oraz świec.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *