fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy salon w stylu skandynawskim

• Zakładki: 11


Urządzanie salonów w stylu skandynawskim to coraz popularniejszy trend w architekturze wnętrz. Jasne, przestronne pomieszczenia urządzone z prostotą, ale i ze smakiem urzekają i przyciągają coraz większe rzesze zwolenników. Naturalistyczna stylistyka i elegancki minimalizm pozwalają tworzyć przepiękne i niebanalne aranżacje.

Inspiracją do zapoczątkowania stylu skandynawskiego w architekturze wnętrz, były kraje dalekiej północy, gdzie od wieków stosowano jasne kolory i naturalne elementy dekoracyjne, aby wprowadzić do wnętrz światło, ciepło i przytulny klimat.

Styl skandynawski od kilku lat zajmuje czołowe miejsce w rankingach 10 pomysłów na salon w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się on przede wszystkim minimalizmem, polegającym na wprowadzaniu do wnętrza jak najmniejszej ilości mebli i przedmiotów codziennego użytku, pozostawiając sporo wolnej, jasnej przestrzeni. Styl skandynawski to również spokój i naturalne piękno, połączone z wygodą i przytulnością.

Salon w skandynawskim stylu to również prostota i praktycyzm. Niezagracone pomieszczenie i proste formy mebli to wygoda i niezwykła funkcjonalność.

Drewno w roli głównej

Pokój dzienny w skandynawskim stylu to również jasne i funkcjonalne meble, które dodadzą wnętrzu lekkości. Ważne, żeby nie było ich zbyt wiele, aby zbytnio nie ograniczały przestrzeni użytkowej. Ich kształt powinien być prosty, pozbawiony zdobień i zbędnych dekoracji.  Meble skandynawskie to również nawiązanie do natury. Idealnie spr

Aranżacja salonu – co na ścianie?

Ściany w skandynawskim stylu również mają kluczową rolę. Dobrze, jeżeli są wykończone naturalnymi materiałami, takimi jak kamień, cegła, ceramika czy drewno. Wszystko oczywiście w jasnych stonowanych barwach.

awdzą się tu stoły czy blaty wykonane z litego drewna, czy wiklinowe komody i skrzynie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *