fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy salon w stylu klasycznym

• Zakładki: 13


Zastanawiasz się, w jakim stylu najlepiej urządzić salon? Chcesz, by był elegancki, szykowny, a zarazem przytulny? Postaw na klasykę! Dowiedz się, jak urządzić salon w stylu klasycznym i stworzyć ponadczasowe i uniwersalne wnętrze.

Salon w stylu tradycyjnym – elegancko i bezpiecznie

Styl klasyczny jest ponadczasowy i uniwersalny. Jego ogromną zaletą jest fakt, że dobrze czują się w nim niemal wszyscy – zarówno minimaliści, jak i miłośnicy bogato zdobionych wnętrz. Wszystko to zasługa panującej wewnątrz harmonii, którą tworzą ciepłe barwy, proste meble i wyważone dodatki.

Klasyczne aranżacje swój początek miały już w starożytności. Od tego czasu nieustannie się rozwijały, posiadając kilka odmian. Można powiedzieć, że synonimem stylu klasycznego jest styl angielski, w którym króluje prostota, symetria i harmonia. Jego cechą charakterystyczną, a jednocześnie jedną z największych zalet jest to, że wykorzystuje sprawdzone rozwiązania, które niezależnie od rozmiaru i rodzaju przestrzeni prezentują się elegancko, szykownie i efektownie.

Salon – styl klasyczny z nowoczesnym

Styl klasyczny nigdy nie wyjdzie z mody. To zasługa starannie dopasowanych materiałów, cechujących się wysoką jakością, a także sprawdzonych rozwiązań, które sprawiają, że pomieszczenie staje się funkcjonalne. Dzięki odpowiednim surowcom, stylowym dodatkom i eleganckim meblom salon klasyczny zawsze prezentuje się nienagannie.

Decydując się na salon klasyczny, najważniejsze jest, by zachować spójność absolutnie w każdym elemencie. Wiele osób rezygnuje z urządzania wnętrz w tym stylu w obawie, że pomieszczenie będzie „muzealne”, surowe i bez wyrazu. Nic bardziej mylnego, współczesna wersja stylu klasycznego może być niezwykle efektowna, pod warunkiem, że zadba się o to, by każda część aranżacji była dopasowana do poprzedniej. Pod uwagę należy wziąć zarówno kolor ścian, meble, oświetlenie, jak i najmniejsze nawet, dodatki.

Salon klasyczny i jego kolorystyka

Kolorystyka klasycznego salonu powinna być neutralna, a co za tym idzie elegancka. Najlepiej postawić na jasną paletę barw, przełamaną dodatkami w nieco ciemniejszym odcieniu. Jedną z najbezpieczniejszych opcji jest wykorzystanie beżu. Będzie on stanowił doskonałą bazę do mebli w kolorze głębokiego brązu, a także kremowych dodatków. Na kremowych ścianach doskonale prezentować się będą także tapety do salonu z tradycyjnymi, klasycznymi motywami. Odcienie beżu doskonale komponować się będą także ze złotem i kością słoniową. W klasycznym salonie sprawdzą się również kolory takie jak:

  • brąz,
  • biel,
  • szary,
  • turkus,
  • butelkowa zieleń,
  • ciemny granat.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *