fbpx
Budowa domu

Urządzamy ogród domu drewnianego. Porady

• Zakładki: 22


Wiele osób, które zamieszkują domy drewniane lub planują inwestycję w taki dom, np. kanadyjski dom, zastanawia się, jak urządzić ogród domu drewnianego. Przedstawiamy kilka najlepszych rozwiązań aranżacyjnych do ogrodów, jakie otaczają domy drewniane.

W ogrodach domów drewnianych najlepiej sprawdzają się elementy drewniane – mała architektura ogrodowa. W przydomowym ogrodzie można np. zastosować podpory pod pnącza, altany ogrodowe oraz ciekawe meble ogrodowe. Przyjrzyjmy się z bliska tym rozwiązaniom, jak urządzić ogród domu drewnianego?

Jak urządzić ogród domu drewnianego – podpory pod pnącza

W każdym przydomowym ogrodzie doskonale zaprezentują się pnącza i inne rośliny, wymagające podpór. Aby dobrze wyeksponować takie rośliny w ogrodzie domu drewnianego, np. w ogrodzie domu kanadyjskiego, znakomicie sprawdzą się podpory drewniane. Takie podpory pod rośliny pnące mogą występować w m.in. w następujących formach:

  • jako drabinki;
  • w kształcie kratek;
  • trejaże;
  • pergole.

To jednak nie koniec, dostępnych jest też wiele innych, ciekawych rozwiązań. Podpory pod pnącza w ogrodzie domu drewnianego, nadadzą niesamowitego uroku i charakteru przestrzeni przydomowej. Będą też doskonałym miejscem dla roślin – a przecież oto w nich w pierwszej kolejności chodzi.

Ogrody i domy drewniane – ciekawe meble ogrodowe

W drewnianym znakomicie sprawdzą się też drewniane meble ogrodowe. Dostępne są różniej wielości stoły drewniane np. do wspólnego biesiadowania w przydomowym ogrodzie z rodziną lub w gronie przyjaciół. Duży drewniany stół ogrodowy może być np. na stałe wkopany w ziemię, są też wersje przenośne. Taki stół można wykonać samemu.

Do stołu dostawia się krzesła – w sprzedaży dostępnych jest mnóstwo ciekawych modeli, innym praktycznym rozwiązaniem są drewniane ławki przy stole ogrodowym. Takie drewniane krzesła lub ławki ogrodowe można też wykonać samemu, jeśli posiada się żyłkę majsterkowicza. Do ławy lub stołu ogrodowego można też dostawić pniaka. W ogrodzie domu drewnianego sprawdzą się także meble drewniane z metalową konstrukcją oraz meble ogrodowe z technorattanu.

Przy takich meblach można się zrelaksować np. przy grillu i miło spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a ponadto będą one cieszyć oko. Jest wiele ciekawych modeli mebli ogrodowych i każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Dom z drewna – altana ogrodowa doskonałe rozwiązanie aranżacyjne

Kolejnym rozwiązaniem do ogrodu przy domu drewnianym jest altana. Altany, jako bardzo ciekawy przykład architektury ogrodowej mogą występować w różnych kształtach, a ich wielkość można dopasować do własnych oczekiwań. Jako najważniejsze zalety altan ogrodowych wymienia się to, że w gorące, słoneczne dni zapewniają cień i osłonę przed upałem, natomiast w dni deszczowe chronią przed opadami.

Drewniane altany ogrodowe mogą występować w różnych kształtach, mogą być np. kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne, na planie sześciokąta, ośmiokąta i w wielu innych odsłonach. Zazwyczaj drewniane altany ogrodowe wykonuje się na betonowych podmurówkach – fundamentach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *