fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy mały salon w bloku! Porady

• Zakładki: 6


Jak urządzić mały salon w bloku? Pokój dzienny powinien być funkcjonalny i reprezentacyjny. Co zrobić, by osiągnąć ten cel, mając do dyspozycji zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych przestrzeni? Ta misja może się udać. Wystarczy kilka prostych patentów. Chętnie Ci je zdradzimy. Sprawdź, jak urządzić salon w bloku o powierzchni mniejszej niż 20 m².

Stwórz funkcjonalny podział przestrzeni

Urządzenie niewielkiego mieszkania to sztuka kompromisu. Często jedno pomieszczenie odgrywa wiele różnych ról. Pokój dzienny zazwyczaj jest nie tylko miejscem przyjmowania gości, ale również sypialnią, jadalnią i biurem. Dlatego zanim zaczniesz aranżować swój salon, zastanów się, jak będziesz go wykorzystywać.

Postaw na jasne barwy

Biel i delikatna szarość tworzą ponadczasowy duet, który świetnie się sprawdza w ciasnych mieszkaniach. Rozświetla przestrzeń i optycznie ją powiększa. Dzięki tej parze nawet malutki salon w bloku zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Obawiasz się, że jasny total look pokoju dziennego będzie zbyt nudny i monotonny? Kup dodatki w intensywnych barwach, by nieco go ożywić, na przykład poduszki, koce, narzuty itp.

Wykorzystaj triki, które zmienią proporcje salonu

Nie tylko biel potrafi optycznie powiększyć wnętrze. Taką moc mają również różne dodatki i dekoracje, na przykład lustra. Wystarczy powiesić na ścianie kilka szklanych tafli, by poszerzyć mały salon. Podobny efekt uzyskasz, ozdabiając pokój dzienny trójwymiarową tapetą z motywem uliczek, dróg, mostów albo sielskich pejzaży. Co ciekawe, odpowiednio dobrany deseń może również podwyższyć niski sufit. Chcesz się o tym przekonać? Sięgnij po pasiaste, pionowo ułożone wzory.

Pozostań wierny jednemu stylowi

Projekt powinien być spójny stylistycznie. Co to oznacza w praktyce? Nie mieszaj ze sobą różnych koncepcji urządzania wnętrz. Wybierz jedną i konsekwentnie się jej trzymaj. W przeciwnym razie stworzysz w pokoju dziennym jedynie chaos, który źle wpłynie na odbiór przestrzeni i optycznie ją pomniejszy. Które style aranżacyjne najlepiej sprawdzą się w małych pomieszczeniach? Dobrym rozwiązaniem jest styl skandynawski, nowoczesny, glamour, a także boho.

Pokochaj umiar

Mały salon nie lubi maksymalizmu. W przypadku ciasnych pomieszczeń znaczenie ma jakość, a nie ilość mebli czy dodatków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *