fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy łazienkę w kolorze czerwonym – porady aranżacyjne

• Zakładki: 6


Czerwona łazienka to odważny pomysł na aranżację. Kolor czerwony ożywia wnętrze i dodaje mu charakteru. Jego umiejętne zastosowanie w aranżacji sprawi, że wnętrze zyska oryginalny charakter i niepowtarzalny design. Jeśli czerwony to twój ulubiony kolor, możesz go z powodzeniem zastosować w łazience.

Czerwona łazienka – jak stworzyć ciekawą aranżację

Kolor czerwony sprawdzi się w każdej aranżacji. Odpowiednio zastosowany będzie pasował do każdej łazienki niezależnie od jej wielkości czy stylu, w jakim jest urządzona – sprawdzi się zarówno w małej łazience, jak i dużej, tej urządzonej w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Świetnie nadaje się do podkreślania i akcentowania poszczególnych części wnętrza. Wyróżniające aranżacje uzyskuje się w łazienkach z jedną czerwoną ścianą i pozostałych w neutralnej kolorystyce. Ale czerwień może zaistnieć w aranżacji łazienki na różne sposoby. Nie tylko w postaci krzykliwej czerwonej ściany. Będzie mocnym akcentem nawet jeśli użyjesz jej tylko w dodatkach.

Czerwone ściany w łazience

Czerwona farba do łazienki: ściany w łazience można pomalować na kolor czerwony. W ofercie producentów farb jest mnóstwo odcieni czerwonego, więc wybór jest naprawdę duży i z pewnością znajdziemy kolor, który będzie pasował do naszej aranżacji. Ważne aby wybrać odpowiednią farbę do łazienki, która będzie zawierała w swoim składzie preparaty zabezpieczające przed działaniem pleśni, grzybów i bakterii. Najlepiej wybierać farby wodoszczelne i paroprzepuszczalne. Dzięki nim ściana będzie odporna na wilgoć, a jednocześnie będzie „oddychać”.

Czerwone płytki na ścianie w łazience: wybór płytek do łazienki to nie lada wyzwanie. Mnogość wzorów, kolorów, kształtów, wielkości czy faktur daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Czerwone płytki ożywią przestrzeń w łazience, pomogą wyeksponować te miejsca i strefy, na których podkreśleniu i zaakcentowaniu szczególnie nam zależy. Ciepła i energii doda żywa, czerwona mozaika na ścianie za lustrem. Czerwone płytki ceramiczne ułożone we wzór jodełki będą oryginalną ozdobą ściany pod prysznicem. Z kolei obudowa wanny czy obudowa stelaża WC czerwonymi płytkami pozwoli urozmaicić aranżacje i będzie mocnym akcentem we wnętrzu.

Ciekawe połączenia kolorystyczne

  • Biało-czerwona łazienka: biel i czerwień to kolory, które idealnie do siebie pasują. Przy takim zestawieniu kolorystycznym warto, aby barwą dominującą była biel, niech ona stanowi bazę, a kolor czerwony występuje jedynie jako dodatek. Na tle białych płytek łazienkowych pięknie będzie prezentowała się oryginalna, designerka czerwona umywalka nablatowa. Ciekawy efekt można uzyskać również dzięki czerwonej obudowie wanny. Niewątpliwie czerwień ożywi wnętrz i nada wyrazu łazience, z kolei biel będzie stanowiła ciekawy kontrast dla jaskrawej czerwieni
  • Szaro-czerwona łazienka: połączenie szarości i czerwieni w aranżacji łazienki wprowadzi do wnętrza dynamikę, ożywi je i urozmaici. Zestawienie szarych płytek łazienkowych i czerwonych dodatków to doskonały sposób na wzbogacenie wystroju wnętrza żywą kolorystyką.
  • Czarno-czerwona łazienka: dzięki zestawieniu czerwieni i czerni w łazience zyskamy nowoczesne, eleganckie wnętrz o mocnych kolorach. To dwa intensywne kolory wzajemnie się uzupełniające, a jednocześnie pełne kontrastu. 
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *