fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy kuchnię w stylu glamour – na co zwracać uwagę?

• Zakładki: 5


Styl glamour w aranżacji wnętrz to niewątpliwie propozycja dla osób kochających otaczać się luksusowymi przedmiotami. Wykorzystując odpowiednie materiały, zestawienia kolorystyczne, meble i dekoracje można wprowadzić szyk i elegancję nawet do niewielkiej kuchni.

Styl glamour, czyli kuchnia pełna blasku i elegancji

Każdy styl w aranżacji wnętrz ma swoje charakterystyczne kolory bądź materiały. W przypadku wnętrz glamour często sięga się po biel i czerń, meble na wysoki połysk oraz tapicerowane krzesła i kanapy, a całość uzupełniana jest dodatkiem srebra bądź złota. Nie brakuje tu bogato zdobionych żyrandoli, luster czy bibelotów, które mają razem z pozostałymi elementami wyposażenia tworzyć wrażenie przepychu i luksusu. Oczywiście można też zdecydować się na klasykę w wydaniu glamour – taka propozycja przypadnie do gustu zwolennikom skromniejszych rozwiązań w aranżacji wnętrz.

Kuchnia w stylu glamour, czyli meble na wysoki połysk

Błysk to nieodłączny element aranżacji glamour, stąd też w tak urządzonych kuchniach bardzo często wykorzystywane są meble z frontami na wysoki połysk. Odpowiednio dobrane oświetlenie wydobędzie całą ich urodę, a biały kolor idealnie sprawdzi się w małych kuchniach, gdzie warto optycznie powiększyć wnętrze. W kuchni glamour można też sięgać po błyszczące elementy wykończeniowe i zadbać o połysk na przestrzeni pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami. Dla zachowania umiaru podłogę warto jednak pozostawić bez połysku.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *