fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy biuro w domu – o czym musisz pamiętać?

• Zakładki: 45 • Komentarz: 1


Jeszcze kilka lat temu praca w domu kojarzyła nam się z tak zwanymi wolnymi strzelcami, właścicielami firm, lub… pracoholikami. Dziś wiele osób przeniosło swoje miejsce pracy z biura do własnych czterech kątów. Przyczyniła się do tego pandemia, przez którą wielu pracodawców zdecydowało się, aby pracownicy wykonywali swoje obowiązki zdalnie – jeżeli oczywiście istniała taka możliwość. Oczywiście praca z domu ma wiele plusów. Jednak warto pamiętać o zachowaniu life-work balance. Dlatego niezalecana jest praca z laptopem na kolanach w łóżku, czy na kanapie. Warto wydzielić, choć niewielką przestrzeń przeznaczona wyłącznie do pracy. Wówczas po zakończeniu pracy możecie “wyjść z biura”. O czym pamiętać urządzając biuro w domu? Jak stworzyć przestrzeń roboczą w domu?

Światło w domowym gabinecie

Najważniejsze w miejscu pracy jest odpowiednio dobrane światło – szczególnie przy pracy biurowej oraz przed komputerem. Wybierając miejsce dla domowego biura, najlepiej wybrać jasną, dobrze oświetloną przestrzeń, blisko okna. Najlepiej ustawić je przodem do okna lub bokiem. Unikajmy siedzenia tyłem do okna – światło słoneczne będzie odbijać się od monitora komputera. 

Obowiązkowym elementem wyposażenia przestrzeni do pracy jest lampka biurkowa. Tę niewielką lampkę możemy ustawić na blacie biurka i nie zajmie ona zbyt dużej przestrzeni. Warto zwrócić uwagę, aby lampka miała elastyczne ramię, dzięki któremu będziemy mogli ustawić odpowiedni kąt światła. Najlepszym wyborem będzie lampka LED ze, ponieważ nie nagrzewa się ona podczas korzystania. Dobierając oświetlenie należy zwrócić uwagę na współczynnik oddawania barw – im wyższy, tym komfort naszej pracy będzie większy. Szczególnie polecamy modele lampek biurkowych z funkcją ściemniania, co umożliwia dostosowanie mocy światła do aktualnych potrzeb. Niektóre z modeli lamp biurkowych wyposażonych jest w zegar cyfrowy w podstawie. To praktyczny gadżet, który przyda się w każdym domowym biurze. 

Odpowiednie meble do biura w domu

Pracując w domu powinniśmy zadbać o prawidłową postawę. Jeżeli siedzimy 8 godzin przed komputerem zgarbieni, wygięci na kanapie lub półleżąc na łóżku, to już po kilku tygodniach kręgosłup boleśnie zaprotestuje. Dlatego warto wyposażyć się w biurko i wygodne, ergonomiczne krzesło. Do niewielkich mieszkań idealne są zgrabne biurka stworzone z myślą o laptopach. 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą LedCorn.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Urządzamy biuro w domu – o czym musisz pamiętać?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *