fbpx
Aranżacja wnętrz

Trendy wnętrzarskie w 2023 roku

• Zakładki: 10


Współczesne trendy wnętrzarskie zmieniają się co sezon, a bywa, że i kilka razy w roku. Najważniejsze trendy 2022 roku skupiły się na naszym komforcie, czerpiąc pełnymi garściami z natury, promując trend slow life. Rok 2023 stanie się czasem powrotu do przeszłości, zanurzania się w autentyczności, odkrywania wzorów, faktur i kreatywnego odświeżania domów i mieszkań przedmiotami z drugiej ręki. Stawianie na autentyczność będzie formą dbania o swoje samopoczucie. Tłem dla zmian będzie wellness.

Trendy wnętrzarskie 2023 – autentyczność i ekscentryzm z drugiej ręki

Nic nie wskazuje na to, by ilość problemów i konfliktów na świecie zmalała wraz z nastaniem roku 2023. Jak zatem łagodzić nastroje, dbać o zdrowie psychiczne, gdy moc koloru szałwiowego przestaje wystarczać, a my uodporniliśmy się na uspokajające błękity? Ratunkiem będą przedmioty, którymi się otaczamy. Nie chodzi jednak o nowe rzeczy, lecz o przywrócenie do łask i nadanie nowych funkcji rzeczom z drugiej ręki. Recykling i upcykling będą mocno domagać się o uwagę. Czas na rozpoczęcie buszowania na strychu, w komisach lub też sprawdzenie, co znajduje się w kufrze od babci. Warto regularnie odwiedzać pchle targi. W modzie będzie wszystko, co przybliży cię do twojego mieszkania, sprawiając, że poczujesz się w nim naprawdę dobrze.

Trendy wnętrzarskie 2023 – wellness

Motorem napędowym projektowania w 2023 roku będzie wellness. Każdy element, który pomoże ci dbać o siebie i swoje samopoczucie będzie w cenie. Już nie tylko łazienka może stać się twoją domową oazą. Wellness wkroczy również na salony. Dosłownie i w przenośni. Coraz bardziej modne stają się domowe lodówki podblatowe, gdzie można przechowywać kosmetyki i schładzać ręczniki.

Trendy wnętrzarskie 2023 – wielki come-back białej kuchni

W 2023 roku nastąpi zmiana w podejściu do wielofunkcyjności stref, z wyraźną tendencją do oddzielania kuchni od przestrzeni mieszkalnej. Całkowicie biała kuchnia ma szansę na odrodzenie, szczególnie w mniejszych domach lub mieszkaniach, gdzie chodzi o stworzenie wrażenia przestronności. Biel jako kolor nie tylko neutralny, ale i odbijający światło, sprawdzi się w tej roli znakomicie. Znowu będzie grać pierwsze skrzypce.

Trendy wnętrzarskie 2023 – jeszcze więcej marmuru

Ponadczasowy marmurw 2022 roku mocno upomniał się o należną mu pozycję. Powrócił już nie tylko skąpany w klasycznej bieli i naturalnych kolorach, ale otulony modną zielenią o głębokim odcieniu. Blaty kuchenne, stoliki kawowe, konsole, armatura łazienkowa, parapety i podłogi (również te ogrzewane; marmur znakomicie przewodzi ciepło) – żyłkowany marmur rozpoczęły kolejną epokę kamienną. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona trwać. W 2023 roku marmur zaznaczy swoją obecność nie tylko w tradycyjny, wyżej wymieniony sposób. Instalowany w miejscach nieoczywistych, w formie kawałków, będzie wprowadzać dramatyzm i tworzyć centralny punkt pomieszczenia. Dosłownie nas zamarmurowało!

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
114 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *