fbpx
Aranżacja wnętrz

Tapety z włókna szklanego – najważniejsze informacje

• Zakładki: 11


Tapety ścienne z włókna szklanego podobnie jak inne rodzaje tapet nanosi się przy użyciu kleju, należy jednak pamiętać, że powinien to być odpowiedni klej do tapet ciężkich. Kładzenie tapety z włókna szklanego odbywa się poprzez naniesienie kleju na ścianę, a nie bezpośrednio na tapetę.

Można w tym celu użyć pędzla lub wałka malarskiego, a warstwa kleju powinna być cienka i jednolita. Następny etap to bezpośredni montaż tapety na ścianie. Pamiętajmy także, że montaż tapety z włókna szklanego może podrażniać skórę, dłonie oraz oczy, szczególnie w sytuacjach, gdy montaż, kładzenie tapety z włókna szklanego odbywa się także poprzez jej przycinanie i powstaje wówczas pył. W związku w tym należy używać odpowiednich rękawic, okularów ochronnych oraz maseczki przeciwpyłowej.

Tapeta z włókna szklanego

Tapeta po przyklejeniu schnie zazwyczaj około 24 godzin, po wyschnięciu kleju, dobrze jest rozprowadzić kolejną warstwę kleju na jej powierzchni. Taka dodatkowa warstwa kleju ogranicza dopływ wilgoci oraz odpowiednio gruntuj tapetę pod naniesienie farby. Po wyschnięciu kleju naniesionego na już położoną tapetę należy tą tapetę z włókna szklanego pomalować. Tapety tego rodzaju są dostępne zwykle w kolorze białym lub kremowym, przeznaczone do malowania, a najlepiej w tym celu użyć farb lateksowych. Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać przy kładzeniu tej tapety jest to, że bardzo trudno się ją usuwa po wyschnięciu kleju. Może ona odchodzić wraz z fragmentami tynku.

Tapeta z włókna szklanego – aranżacje wnętrz

Tapety wykonywane z włókna szklanego dają wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdzają się między innymi jako tapety z włókna szklanego do kuchni, czy do łazienki, a to dzięki właściwościom wodoodpornym. Dobre opinie mają również jako tapety do salonów, pokojów gościnnych, pokojów dziecięcych, czy też jako tapety zdobiące sypialnie. Jako, że tapety te są przeznaczone do malowania, dają szerokie pole manewru przy aranżacjach wnętrz. Tapety tego rodzaju można także stosować na sufit. Mają także zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej.

Tapeta z włókna szklanego – rodzaje

Tapety z włókna szklanego nie mają w zasadzie odrębnych rodzajów, które znacząco różniłyby się pomiędzy sobą. Jednak mogą występować różne wzory takich tapet. Popularne są zwłaszcza takie wzory tapet jak jodełka, romby, czy wzory przypominające tkaniny. Można również spotkać gładkie tapety z włókna szklanego.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *