fbpx
Aranżacja wnętrz

Tapety na flizelinie – tego mogłeś nie wiedzieć!

• Zakładki: 14


Decyzja o kładzeniu na ściany tapety wymaga starannego przemyślenia i planu. Tapetowane jest dość czasochłonne – w zależności od stanu i przygotowania ścian. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór tapety ściennej. Do wyboru jest obecnie jej wiele rodzajów oraz wzorów. Najpopularniejsza kiedyś papierowa ustąpiła miejsca, m.in. grubszej, odporniejszej tapecie na flizelinie.

Tapeta na flizelinie – najważniejsze informacje

Można powiedzieć, że tapeta „wiele potrafi”. Jej wzorami można diametralnie zmienić pomieszczenie, np. wizualnie je powiększyć, zmniejszyć, nadać wnętrzu konkretnego klimatu. Obecnie kładzie się ją bardzo często na jednej czy dwóch ścianach, co ma spełniać przede wszystkim funkcję dekoracyjną.

W tym przypadku najczęściej wybierana jest tapeta na flizelinie. Jest to tapeta dwuwarstwowa. Warstwa przylegająca do ściany to specjalny materiał nośny zwany flizeliną. Górna warstwa ze wzorem może być natomiast np. winylowa lub papierowa. Tapety flizelinowe powstały po to, aby ich kładzenie było prostsze i szybsze. Klej nakładamy tylko na ścianę. Nie ma konieczności smarowania tapety przed położeniem. To wielkie ułatwienie.

Flizelina – właściwości

Flizelina jako materiał nośny tapety powoduje, że jest ona zdecydowanie bardziej trwała. Nie rwie się i nie rozciąga. Dopóki jednak klej nie wyschnie, mamy możliwość delikatnej korekty – przesuwania tapety na ścianie w celu poprawy ewentualnych błędów. Ponadto można także cały przyklejony pasek jeszcze odkleić i przykleić ponownie. Z kolei w przypadku zrywania nie trzeba jej namaczać. Odchodzi w całości pasami. Cały proces tapetowania czy zrywania jest czystą przyjemnością

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *