fbpx
Aranżacja wnętrz

Szybki instruktaż: jak zamontować drzwi przesuwne, harmonijkowe i ażurowe?

• Zakładki: 12


Wiele osób zadaje sobie pytanie: ile kosztuje montaż drzwi? Cena montażu drzwi w zależności od skomplikowania zadania wynosi około 100–200 zł. Jeśli oprócz drzwi wejściowych planujesz także zamontowanie lub wymianę drzwi do poszczególnych pokoi w mieszkaniu, suma ta znacznie rośnie. Jeśli planujesz to zrobić w domu z kilkoma łazienkami i innymi pomieszczeniami, koszt montażu robi się jeszcze wyższy. Kolejnym często zadawanym pytaniem jest to dotyczące tego, ile trwa montaż drzwi. Czas wykonania tej usługi zależy od rodzaju samych drzwi.

Jak zamontować drzwi przesuwne?

Krótki instruktaż dotyczący tego, jak zamontować drzwi przesuwne, prezentuje najpierw, jakie rodzaje są najczęściej instalowane w domach – mogą to być drzwi przesuwne z szyną tylko na górze lub z szynami zarówno na górze, jak i na dole. W obydwu przypadkach montaż drzwi przesuwnych rozpoczyna się od zamontowania szyn. Następnie na skrzydle instaluje się mechanizm kółkowy. Na koniec umieszcza się skrzydła drzwi na szynach.

Jak zamontować drzwi harmonijkowe?

Sposób montowania drzwi harmonijkowych jest bardzo podobny jak w przypadku modeli przesuwnych. Jednak w przypadku drzwi harmonijkowych wykorzystuje się zwykle tylko szynę górną. Najpierw więc zamocuj szynę, a następnie drzwi harmonijkowe w pionowej krawędzi otworu drzwiowego, umieszczając bolec w górnej szynie.

Jak zamontować drzwi ażurowe do ściany?

Warto poznać także szybki sposób na to, jak zamontować drzwi ażurowe do ściany. To zadanie nie jest zbyt trudne. Najpierw przykręć dwie listwy do ścian, a następnie zawiasy do drzwi ażurowych. Na koniec przyczep zawiasy wraz z drzwiami do listew w ścianie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *