fbpx
Budowa domu

Szyba do drzwi zewnętrznych

• Zakładki: 11


Jeśli chcesz doświetlić korytarz lub wręcz przeciwnie, czyli ograniczyć ilość naturalnego światła wpadającego do domu od strony południowej, a ponadto ochronić się przed wzrokiem ciekawskich, to drzwi zewnętrze z szybą są idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Wybór odpowiedniej szyby zależy od twoich potrzeb. Przygotowaliśmy minizestawienie rodzajów szyb, by ułatwić ci podjęcie decyzji.

Rodzaje szyb do drzwi zewnętrznych

szyba do drzwi zewnętrznych

Szyba bezbarwna

Zapewnia pełen dostęp do światła słonecznego, nie chroni jednak przed wzrokiem ciekawskich. Pasuje do każdego typu aranżacji wnętrz i idealnie komponuje się z różnymi typami elewacji.

Szyba barwiona

Do masy, z której tworzone są tafle szkła, dodawany jest specjalny barwnik, który umożliwia uzyskanie pożądanego koloru. Szyba jest przezierna, a jej kolor powoduje, że do wnętrza wpada kolorowe światło słoneczne. 

Szyba ornamentowa

Szyby ornamentowe (dekoracyjne) to tafle wykonane ze szkła z wypukłą, ozdobną, ale także ograniczającą widoczność strukturą. Zdobienie występuje tylko z jednej strony. Tego typu szyba jest całkowicie nieprzezierna, więc zwiększa poczucie prywatności. Jednocześnie przepuszcza do wnętrza rozproszone światło słoneczne.

Szyba laminowana

Szyba laminowana składa się z kilku warstw szkła, które są ze sobą sklejone folią. Charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na rozbicie. Doskonale tłumi dźwięki.

Szyba refleksyjna

Szyba refleksyjna to szyba przeciwsłoneczna, która ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń.  Dzięki specjalnej powłoce, która ogranicza światło słoneczne, blokując jednocześnie szkodliwe promieniowanie podczerwone, uniemożliwia przyjrzenie się temu, co jest za drzwiami.

Lustro weneckie

Szyba z lustra fenickiego to doskonały sposób na zabezpieczenie swojej prywatności. Szkło pokryte jest cienką warstwą metalu, sprawiając, że z perspektywy pomieszczenia mamy zaciemniony widok na zewnątrz, a osoby będące po  drugiej stronie, nie widzą nas.

Formatka

To materiał przypominający szkło, jednak o lepszych parametrach wytrzymałościowych. Jest  trwalszy i bezpieczniejszy. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uderzenia i stłuczenia.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
96 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *