fbpx
Majsterkowanie i remonty

Szlifierki pneumatyczne kątowe dla profesjonalistów

• Zakładki: 15


Szlifierki zasilane sprężonym powietrzem to niezwykle trwałe narzędzia, które wykorzystuje się wielu branżach przemysłowych. Znajdują one zastosowanie także w warsztatach. Wyróżnia się wiele rodzajów szlifierek pneumatycznych. Jednym z bardziej popularnych modeli jest szlifierka kątowa.

Każdy producent szlifierek oferuje modele o nieco innej specyfikacji, jednak łączącą je cechą jest trwałość narzędzia. Szlifierki kątowe wykorzystywane głównie do wykonywania ciężkich prac w przemyśle – stoczniowym, maszynowym, w hutnictwie i wielu innych. Stosuje się je do obróbki elementów spawanych. Można dzięki nim wyrównywać powierzchnie, odcinać nadlewki, a także ciąć elementy takie jak rury czy pręty. Ten rodzaj szlifierek sprawdza się również przy oczyszczaniu powierzchni pokrytych farbą, rdzą lub innymi zanieczyszczeniami.

Zdjęcie: materiał partnera

Szlifierki kątowe pneumatyczne w zależności od modelu cechują się różnymi funkcjonalnościami zwiększającymi bezpieczeństwo oraz komfort ich użytkowania. Przykładowym rozwiązaniem jest osłona ochronna, która jest regulowana w zakresie do 270 stopni. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, tarczę (element szlifujący) można wymienić jedynie poprzez użycie specjalnego klucza i przycisku blokady wrzeciona. Niektóre narzędzia cechują się wyjątkowo ergonomiczną budową. Mogą być dodatkowo wyposażone w termoizolacyjne uchwyty. Niektóre rodzaje szlifierek kątowych posiadają rękojeść zapewniającą tłumienie drgań. Mniejszy poziom wibracji owocuje większą wygodą dla użytkownika. Ponadto, szlifierki kątowe zasilane sprężonym powietrzem pracują przy niskim poziomie hałasu.

Zdjęcie: materiał partnera

Montaż standardowych tarcz ściernych w szlifierce kątowej umożliwia wykorzystanie ich jako pilnikarki lub do wykonywania rowów spawalniczych i wygładzania spoin, czyli działań, do których nie ma przeznaczonego specjalnego narzędzia. Dodatkowo szlifierki pneumatyczne kątowe generują niski poziom hałasu. Zamontowanie standardowych tarcz ściernych pozwala na wykorzystywanie ich do wygładzania spoin, wykonywania rowów spawalniczych, a także zastosowanie ich jako pilnikarki. Są to prace, do których wykonywania nie ma dedykowanego narzędzia.

Zdjęcie: materiał partnera
Zdjęcie: materiał partnera
Zdjęcie: materiał partnera

Szlifierki kątowe zasilane sprężonym powietrzem, podobnie jak pozostałe narzędzia pneumatyczne, charakteryzują się wysoką trwałością. Szlifierka kątowa to narzędzie, które znajdzie zastosowanie zarówno w ciężkim przemyśle, jak i drobniejszych pracach warsztatowych. W sklepie internetowym www.pneumat.com.pl znajdą Państwo szeroki wybór narzędzi pneumatycznych, w tym szlifierek kątowych renomowanych producentów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *