fbpx
Rekuperacja

System rekuperacji – potwierdzamy fakty, obalamy mity (cz.1)

• Zakładki: 35


Nowoczesne rozwiązania technologiczne do budynków mieszkalnych są coraz lepsze. Producenci każdego roku prześcigają się w nowych pomysłach. Urządzenia są jeszcze lepsze, funkcjonalniejsze i efektywniejsze. To samo dotyczy sytemu rekuperacji. Jeszcze kilka lat temu był totalną nowością i niewiele osób wiedziało czym w ogóle jest rekuperacja. Do tego system rekuperacji był dość kosztowną inwestycją. Dziś ceny są coraz bardziej przystępne, co przyczynia się też do wzrostu popularności takich nowoczesnych rozwiązań. W momencie gdy coraz więcej osób przekonywało się do systemu rekuperacji, z drugiej strony pojawiało się coraz więcej fałszywych opinii na temat tego systemu.

Dziś postanowiliśmy wziąć na warsztat najpopularniejsze opinie dotyczące systemu rekuperacji. Postaramy się rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości. Specjalnie dla Was przemierzyliśmy czeluści internetu i wybraliśmy najczęściej spotykane opinie.

System rekuperacji jest drogi – MIT

Pieniądze - dom
Czy system rekuperacji jest drogi?

W momencie projektowania budynku, musimy podjąć decyzję o rodzaju wybranej wentylacji. Tak naprawdę budowa elementów wentylacji grawitacyjnej, takich jak kominy wentylacyjne czy stóp fundamentowych pod komin. O tych kosztach wiele osób nie myśli w momencie budowania domu. Decydując się na system rekuperacji jeszcze na etapie projektowania i budowania domu, można znacznie zmniejszyć koszty wykonania instalacji – nawet o 50%. Koszt systemu rekuperacji zależny jest też od ceny jednostki rekuperatora, a także wielkości budynku, w którym ma być zainstalowana. System rekuperacji w domu może wydawać się kosztowną inwestycją. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w przyszłości pozwoli on obniżyć inne koszty – np. ogrzewania. Macie jakieś pytania dotyczące systemu rekuperacji? Chcecie żebyśmy zbadali jakiś mit? Czekamy na Wasze propozycje!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *