fbpx
Aranżacja wnętrz

Sypialnia w stylu hampton

• Zakładki: 8


U podstaw stylu hampton leżą pięknie urządzone letnie domy przy plaży, łączące niewymuszoną elegancję i wakacyjny luz, które pełnymi garściami czerpią z pejzaży stworzonych przez naturę. Jeśli pragniesz przestrzeni, która mówi „odpocznij, zrelaksuj się, to jest właśnie twój czas”, stwórz sypialnię w stylu hampton.

Sypialnia w stylu hampton – komfort przede wszystkim

Sercem twojej sypialni jest łóżko. Aby móc się zapaść w miękkości poduszek zarówno tych do spania, jak i dekoracyjnych, zadbaj o to, by mebel był dopasowany do twojego ciężaru i stanu zdrowia. W sypialniach w stylu hampton znakomicie sprawdzają się łóżka kontynentalne. Polecamy wersję z tapicerowanym zagłówkiem.

Sypialnia w stylu hampton – nadmorskie klimaty

Nie musisz mieć sypialni, w której ciepłe promienie słońca budzą cię o poranku, by zaprosić do niej nadmorski klimat. Wykreuj go jasnością! Otul śnieżnobiałym kolorem ściany, podłogi i ramy okienne.  Biel wprowadza światło. Możesz dopełniać ją kolorami z palety nude – beżem, kremem, kością słoniową, brązem zaczerpniętym z wytrawionego solą drewna – tzw. drift wood. Dodaj kilka morskich akcentów dekoracyjnych i zaproś do środka naturalne materiały. Ciekawym pomysłem wydaje się rattanowy zagłówek. Nocne szafki z rattanu również znakomicie zaistnieją w przestrzeni doprawionej nutą wakacji. Styl hampton lubi warstwy! Zadbaj o dużą ilość oddychających tkanin takich jak len i miękka bawełna i mieszaj je z narzutami i poduszkami.

Sypialnia w stylu hampton – barwy morza

Od rozbielonych błękitów, przez wszystkie barwy morza, na mocnych granatach skończywszy – to naturalne wybory kolorystyczne w przypadku stylu hampton. Nie musisz tych barw zamykać wyłącznie w dodatkach. Zastosuj je na frontach szafek, wezgłowiu łóżka lub obiciu fotela. Granatowy puf? Jak najbardziej!

Sypialnia w stylu hampton – wpływ morza

Ze względu na swoje nadmorskie korzenie styl hampton często sięga po marynistyczne dodatki. Robi to jednak w sposób subtelny. Wpływ morza widoczny jest głównie w tekstyliach i elementach z wikliny, rattanu oraz juty, które ocieplają wnętrze. Wprowadź do swojej sypialni ozdobne poszewki na poduszki w biało-niebieskie paski lub też z motywem różny wiatrów. Pamiętaj o stosowaniu wyłącznie naturalnych materiałów. Wakacyjny klimat pomożesz podkreślić dywanem z motywem marokańskiej koniczyny – czterolistnego kształtu narysowanego charakterystyczną dla ornamentów wschodnich kreską – w kolorze granatowym. Wiklinowe kosze, lampiony, wełniane lub jutowe dywany, miękkie narzuty, poduszki o różnych rozmiarach, marynistyczne obrazki, muszelki i koralowce to dodatki wprost stworzone dla tego stylu.

Sypialnia w stylu hampton – odrobina luksusu

Aranżując sypialnię w stylu hampton nie zapominaj o niewymuszonej elegancji i odrobinie luksusu. Zainwestuj w dodatki ze szkła, drewna, porcelany lub mosiądzu. Szczególnie dobrze wyglądają lampy wykonane z tych materiałów. Jeśli żyrandol, to najlepiej z kryształkami. Pikowane tapicerowane wezgłowie również powinno zaspokoić twoje zapotrzebowanie na luksus.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
165 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *