fbpx
Dodatki i akcesoria

Świece sojowe – zdrowa alternatywa dla tradycyjnych świec

• Zakładki: 12


Nie od dziś wiadomo, że świece sojowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych świec. Mogą z nich korzystać nawet alergicy, gdyż nie ma mowy o wytwarzaniu szkodliwych substancji. Podczas wyboru pachnącej świecy trzeba się zastanowić nad tym, jakie aromaty lubimy. Czym cechują się niezawodne świece sojowe? Dlaczego są tak popularne na rynku?

Zalety świec sojowych

Jakie zalety mają świece sojowe? Okazuje się, że mają one dobry wpływ na nasze zdrowie. Palenie tradycyjnych świec niejednokrotnie wpływa na bóle głowy, czy nawet alergie, dlatego warto poszukać ciekawszych propozycji. Parafina wydziela trujące związki i może oddziaływać na kiepskie samopoczucie. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej wybieramy świece z wosku sojowego! 

Wosk sojowy

Czym wyróżnia się wosk sojowy? Jest on wytwarzany z ziaren soi, czyli rośliny naturalnej i niemodyfikowanej. W trakcie palenia wydzielane jest znacznie mniej dwutlenku węgla w porównaniu do świec tradycyjnych. Są one zatem bezpieczne dla astmatyków, dzieci i alergików. Ogromnym atutem jest też to, że sojowe świece są biodegradowalne i nie zaśmiecają środowiska naturalnego. 

Wyjątkowe zapachy świec sojowych

Świece sojowe odznaczają się wyjątkowymi zapachami, które na długo pozostają w pamięci. Co ciekawe, wosk sojowy jest bezzapachowy, dlatego nie ma wpływu na zastosowaną kompozycję zapachową w danym produkcie. Zapachowe świeczki doskonale oddają takie aromaty, jakie pragniemy uzyskać! Z kolei przy klasycznych świeczkach aromat jest zaburzony przez przykry zapach parafiny.  

Co jeszcze jest istotne? Popularne świecie z wosku sojowego są znacznie bardziej wydajne niż modele parafinowe. Odpowiednie palenie sprawia, że nie ma mowy o tunelowaniu się wosku, co pozwala wykorzystać produkt aż do ostatniej kropli. Ponadto mamy do czynienia z niższą temperaturą topnienia, co sprawia, że świeczki są łatwiejsze do wyczyszczenia w razie zabrudzeń i bezpieczniejsze dla użytkowników. 

Świece z wosku sojowego na każdym kroku zaskakują nas wyjątkowymi zapachami. To produkty tworzone z naturalnych materiałów, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *