fbpx
Aranżacja wnętrz

Sufit napinany w mieszkaniu – jakie są jego zalety?

• Zakładki: 53


W nowoczesne aranżacje wnętrz pojawiają się coraz ciekawsze i oryginalne rozwiązania. Metody wykończenia mieszkań są niezwykle kreatywne i jednocześnie funkcjonalne – co jest nie zwykle ważne dla dzisiejszych użytkowników. Jednym z takich interesujących i nowatorskich rozwiązań jest sufit napinany – godny następca sufitów podwieszanych z płyty kartonowo-gipsowej.

Na czym polega technologia sufitu napinanego?

Na początku wyjaśnijmy czym dokładnie jest sufit napinany. Tego rodzaju sufit tworzy materiał zastępujący powierzchnię sufitu (tutaj zazwyczaj stosuje się folię PVC, choć spotyka się także sufity wykonane z tkanego materiału). Płachta z folii PVC dopasowywana jest wstępnie do wymiarów pomieszczenia. Drugą część systemu sufitu napinanego stanowi specjalny stelaż, który montowany jest na ścianach pod stropem. Stelaż jest bardzo lekki, wiec nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję budynku. Montaż sufitu napinanego najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która idealnie dopasuje folię PVC do kształtu pomieszczenia.

Jakie są zalety sufitów napinanych?

Sufity napinane nie tylko doskonale się prezentują, ale także mają bardzo wiele zalet. Właśnie dlatego ich popularność jest coraz większa! Sufit wykończony taką metodą jest doskonale równy. Dlatego też świetnie prezentuje się w mieszkaniach starszego budownictwa, gdzie często na sufitach występują nierówności.

Sufity napinane są wykonane metodą bezstykową, nie ma więc mowy o jakichkolwiek łączeniach, czy rysach. W zależności od wyboru rodzaju PVC można uzyskać błyszczącą, wręcz lustrzaną powierzchnię, lub klasyczny satynowy sufit. Tworzywo PVC umożliwia także wykonanie dowolnego nadruku na suficie. Można zatem w pokoju uzyskać efekt bezchmurnego nieba, lub kosmicznej galaktyki.

Napinany sufit jest niezwykle prosty w utrzymaniu czystości. Z powodzeniem można go wyczyścić z kurzu – wystarczy wilgotna ściereczka. Plusem sufitów napinanych z PVC jest ich duża odporność na wilgoć. Zaletą jest też szybki i bezproblemowy montaż – podczas instalowania sufitu nie powstaje pył czy kurz. Montaż trwa zaledwie kilka godzin, co też jest niezwykle komfortowe.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Efekt, specjalizującą się w montażu sufitów napinanych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
206 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *