fbpx
Łazienka

Stylowa łazienka. Stwórz przytulną przestrzeń bez względu na metraż

• Zakładki: 42 • Komentarz: 2


Bez względu na to, jak duże jest nasze mieszkanie, warto, aby było urządzone naprawdę „po naszemu”. Komfortowo powinniśmy się czuć nie tylko w sypialni czy salonie, ale także w łazience. Aby tak się stało i aby to pomieszczenie spełniało swoją funkcję jak najlepiej, możemy zainwestować w narożne meble łazienkowe. Jakie jeszcze triki można zastosować, jeśli chcemy, aby niewielka łazienka pomieściła wszystko, co ważne?

Kabina prysznicowa zamiast wanny

To rozwiązanie oznacza nie tylko oszczędność miejsca w łazience, ale również wody. Decydując się na montaż prysznica, zyskujemy dodatkową powierzchnię i wypracowujemy właściwe nawyki. Codzienne kąpiele w wannie pełnej wody są co prawda wyjątkowo przyjemne, jednak przyczyniają się m.in. do zwiększenia produkcji ścieków. Trafiająca do kanalizacji woda zmieszana z produktami do mycia zanieczyszcza następnie rzeki i zbiorniki wodne, wpływając na wzrost śmiertelności ryb i roślinności.

Montaż kabiny prysznicowej nie musi oznaczać rezygnacji z relaksujących rytuałów. Łącząc deszczownicę z tradycyjną słuchawką prysznicową, mamy możliwość decydowania o tym, czy zadowolimy się szybkim prysznicem, czym pozwolimy sobie na odrobinę odpoczynku pod strugami gorącej wody.

Ukryte systemy przechowywania

Kolejna porada związana z projektowaniem niewielkiej łazienki dotyczy wyboru mebli. W tym pomieszczeniu nie brakuje przedmiotów do przechowywania. Nie warto więc oszczędzać na przeznaczonym na niego miejscu. Zamiast wstawiać wielkogabarytowe meble łazienkowe, można jednak pozwolić sobie na ukryte systemy przechowywania.

Wbudowane w ścianę szafy z wieloma półkami, niewidoczne z zewnątrz szuflady i wiele innych udogodnień pomoże uporządkować przestrzeń bez jej ograniczania.

Narożne meble łazienkowe– przede wszystkim wygoda

Wiele osób szuka pomysłu na to, jak urządzić niewielką łazienkę i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W takim razie zdecydujmy się na zestaw narożnych mebli łazienkowych. Takie rozwiązanie jest nie tylko modne, ale również wyjątkowo wygodne.

Narożne meble łazienkowe pozwalają na zabudowanie wszystkich większych urządzeń, takich jak pralka czy suszarka do ubrań. Sprawia to, że zyskujemy więcej miejsca na przechowywanie kosmetyków na blacie, a wnętrze nie jest szpecone przez niepasujący do wystroju sprzęt AGD.

Poza tym narożne meble łazienkowe różnią się między sobą formą i charakterem. Niektóre z nich są wyposażone w tradycyjne nogi, inne mogą być podwieszane. Decydując się na taki ruch, sprawiamy, że nasza niewielka łazienka nabierze lekkości, nawet jeśli postanowimy zaprojektować ją w ciemnej palecie barw. 

Wszystko zależy od wyobraźni i gustu właściciela pomieszczenia. Narożne meble łazienkowe występują zarówno w formie komód, regałów, jak i szafek. Dzięki temu możemy bez trudu skompletować całe wyposażenie niezbędne do stworzenia wymarzonej łazienki.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli drewnianych, firmą Edar.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
92 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Stylowa łazienka. Stwórz przytulną przestrzeń bez względu na metraż

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane