fbpx
Ciekawe rozwiązania

Sterowanie do bramy: praktyczny i trwały mechanizm

• Zakładki: 83


Ile razy musiałeś wysiadać z samochodu, by otworzyć bramę, gdy wiał silny wiatr, padał deszcz lub sypał śnieg? Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, rozważ automatyczne sterowanie do bramy. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów!

Jak wybrać system sterowania do bramy?

Zdalne sterowanie do bramy pozwala otworzyć i zamknąć ją jednym kliknięciem. Nie musisz wysiadać z samochodu, by wjechać na posesję. Producenci proponują różne typy bram, w tym uchylne, przesuwne, jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. 

Szukając odpowiedniego mechanizmu, zastanów się, ile razy dziennie otwierasz i zamykasz bramę. Im częściej to robisz, tym potrzebujesz mocniejszego sterownika. Pamiętaj, że większa częstotliwość przekłada się też na szybsze zużycie ruchomych części mechanizmu sterowania do bramy. W takiej sytuacji poszukaj mocnego i wytrzymałego modelu. Sprawdź, czy jest odporny na naprężenie i uszkodzenie mechaniczne. 

Praktyczny i trwały sterownik do bramy

Producenci oferują różne źródła zasilania, funkcje i interfejsy zewnętrzne, w tym piloty zdalnego sterowania. Mechanizmy sterowania do bramy zapewniają bezproblemową kontrolę nad tym, kto może wejść na Twoją posesję. Niektóre systemy można ustawić tak, by brama otwierała się i zamykała w określonych sytuacjach. Proponowane rozwiązanie skutecznie chroni przed nieproszonymi gośćmi.

Sterowanie do bramy przesuwnej lub uchylnej może być zasilane prądem przemiennym. Zazwyczaj mechanizm podłącza się do sieci elektrycznej. Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie, upewnij się, że masz dostęp do prądu. Jeśli nie, zwróć uwagę na system zasilany energią słoneczną. 

Nowoczesne mechanizmy sterowania do bramy zawierają zasilanie awaryjne. Producenci zadbali o to, by brama nie utknęła w pozycji zamkniętej lub otwartej, w przypadku przerw w dostawie prądu. Większość automatów ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa.

Automatyka do bram

Wspomniane udogodnienia pozwalają wykryć osobę, samochód lub inną przeszkodę. W tym przypadku brama automatycznie zatrzymuje się i cofa, a tym samym zapobiega wypadkom. Fotokomórka wysyła sygnał do bramy, że na jej drodze znalazła się przeszkoda. W ten sposób chroni przed uderzeniem, które mogłoby doprowadzić do poważnych obrażeń lub uszkodzenia pojazdu.

Zazwyczaj automaty są wyposażone w zewnętrzne interfejsy. Nie tylko ułatwiają sterowanie bramą, lecz także zapewniają większe bezpieczeństwo. Najczęściej do bramy dołączony jest pilot, który można trzymać w samochodzie. 

Niektórzy producenci oferują innowacyjny czytnik kart lub praktyczną klawiaturę. Takie urządzenia wykorzystuje się zwykle w obiektach komercyjnych i strzeżonych osiedlach. Jeśli cenisz sobie innowacyjne rozwiązania, poszukaj bramy, którą możesz aktywować za pomocą telefonu komórkowego. 

Artykuł powstał przy współpracy z Beninca Polonia Sp. z o.o.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *