fbpx
Wnętrza

Sterowanie bramą za pomocą smartfona

• Zakładki: 62


Sterownik do bramy, zwany również centralą sterującą, monitoruje pracę silników i siłowników. Zazwyczaj przyjmuje postać jednolitej płyty elektronicznej. Wspomniane urządzenie jest zintegrowany z odbiornikiem radiowym. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na inteligentne sterowanie bramą wjazdową!

Zdalne sterowanie bramą: zalety

Inteligentny sterownik pozwala sterować bramą garażową za pomocą smartfona lub tabletu, po pobraniu odpowiedniej aplikacji. Niektóre modele można też synchronizować z układami peryferyjnymi. Szukając kontrolera, zwróć uwagę na stopień rozbudowy i proponowane funkcje.

Decydując się na zdalne sterowanie bramą, nie musisz się martwić, że zgubisz pilota lub baterie wyczerpią się w nieodpowiednim momencie. Możesz otworzyć bramę w mgnieniu oka, pod warunkiem, że masz dostęp do Wi-Fi i urządzenia mobilnego. 

Nowoczesne systemy sterowania bramami

Zastanawiasz się, dlaczego warto zainstalować centralę sterującą? Decydując się na takie rozwiązanie, możesz zdalnie otwierać i zamykać bramę z dowolnego miejsca. Nowoczesne sterowanie bramą przyda Ci się, gdy nagle zdasz sobie sprawę, że zostawiłeś otwarte drzwi. Nie musisz wracać, by je zamknąć. 

Bezprzewodowa klawiatura do sterowania bram zachwyca nowoczesnym designem i starannym wykonaniem. Proponowane urządzenie jest zasilane akumulatorami litowymi. Można ją łatwo zsynchronizować z odbiornikami radiowymi. Pozwala równocześnie zarządzać kodem stałym, zmiennym i BYOU. Możesz w niej zapisać do 254 kodów. 

Coraz więcej osób decyduje się na automatyczne sterowanie bramą. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Docenisz je szczególnie wtedy, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Nie musisz moknąć na deszczu, by otworzyć i zamknąć bramę. 

Niezawodna automatyka do bram

Inteligentne sterowanie bramą wznosi bezpieczeństwo na wyższy poziom. Możesz ustawić bramę, by otwierała się tuż przed Twoim powrotem do domu. Dzięki temu nie musisz czekać, aż się otworzy. Niektóre sterowniki można zsynchronizować z domowym systemem bezpieczeństwa.

Kupując sterownik bramy skrzydłowej, zwróć uwagę na jakość oprogramowania i mikrokontroler. Wspomniane czynniki wpływają na stabilność urządzenia, a tym samym bezpieczeństwo i wygodę pracy. Zastanawiasz się, skąd kontroler będzie wiedział, czy w danym momencie brama jest otwarta, czy zamknięta?

Nowoczesne urządzenie do sterowania bram zawiera krańcówki magnetyczne, które informują go o tym, kiedy powinien zakończyć pracę. Proponowane elementy są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne przełączniki mechaniczne. Przekazują informację o aktualnej pozycji bramy. 

Ważną rolę odgrywa też moduł przeciążeniowy, który współdziała z głównym mikrokontrolerem centrali sterującej. W przypadku bramy przesuwnej odgrywa rolę dodatkowego elementu zabezpieczającego. Skutecznie wykrywa przeszkody na swej drodze. Producenci wykorzystują go również w bramach skrzydłowych. W chwili zablokowania przekazuje silnikowi sygnał odcięcia napięcia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BENINCA – Automatyka do bram

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
93 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *