fbpx
Aranżacja wnętrz

Sprawdzamy, jakie oświetlenie sufitowe wybrać do domu? 

• Zakładki: 12


Stworzenie eleganckiej i bezpiecznej aranżacji nie polega jedynie na zakupie odpowiednich mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia. Równie istotne będzie wydajne oświetlenie pomieszczeń.

Źródła sztucznego światła zwiększają bezpieczeństwo użytkowania domu po zapadnięciu zmroku. Co więcej, efektownie podkreślają wybrane fragmenty pomieszczeń i akcentują ich stylistykę. Dlatego poniżej podpowiemy, jakie oświetlenie sufitowe sprawdzi się w domach oraz mieszkaniach.

Wybierając oświetlenie sufitowe, zwróćmy szczególną uwagę na jego ulokowanie. W większości pomieszczeń najlepiej sprawdzają się wiszące lampy, zamontowane na samym środku sufitu. W ten sposób zapewniamy równomierne doświetlenie całego wnętrza. Punktowa lampa sufitowa to uniwersalne rozwiązanie.

Zawieszona w centralnej części pomieszczenia lampa sufitowa często nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Dlatego dobrze będzie też wykonać oświetlenie punktowe. Dotyczy to w szczególności wnętrz o większych rozmiarach.Bez względu na to, jakie oświetlenie sufitowe wybierzemy, pamiętajmy, iż w większych wnętrzach najlepiej sprawdza się oświetlenie punktowe.

Centralnie ulokowane lampy wiszące są zazwyczaj głównym źródłem oświetleniowym. Możemy je zestawić ze światłami kierunkowymi, które elegancko wyeksponują wybrany fragment pomieszczenia. Dodatkowe kinkiety i kierunkowe halogeny powinny posiadać oddzielny włącznik, który umożliwi regulację poziomu doświetlenia wnętrz. Dzięki temu zapewnimy sobie komfortowe oświetlenie salonu, kuchni czy pracowni. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *