fbpx
Przechowywanie

Sposoby na przechowywanie torebek

• Zakładki: 19


Niezależnie od tego, czy jesteś wielkim miłośnikiem torebek, czy też może korzystasz z zaledwie dwóch naprzemiennie, gdy nie są używane, często nie wiadomo, co z nimi zrobić. Warto zadbać o odpowiedni system przechowywania, aby chronić torebki przed uszkodzeniem i nie doprowadzić do powstania bałaganu. Zapoznaj się z naszymi sposobami przechowywania torebek, które sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych przestrzeniach.

Wystarczą zwykłe pojemniki do przechowywania

Plastikowe pojemniki do przechowywania doskonale radzą sobie nie tylko z zabawkami w pokoju dziecka, czy też dodatkową pościelą. Będę twoim nieocenionym wsparciem, jeśli chodzi o przechowywanie torebek w jednym miejscu. Wystarczy, że zapakujesz je do środka, zamkniesz pokrywkę, a całość włożysz do szafy lub wsuniesz pod łóżko. Prościej się nie da. Pojemniki występują w różnych rozmiarach i kolorach. Na dodatek nie musisz decydować się na plastik. Pojemniki wiklinowe lub bambusowe również sprawdzą się w roli strażnika torebek.

Przegródki do półek

Dzięki przegródkom do półek utworzysz oddzielną powierzchnię do gromadzenia torebek o różnej wielkości. Postaw przegródki na półce, a następnie ustaw średniej wielkości torebki. Jeśli zauważysz problem z równowagą, możesz włożyć między przegrody folię bąbelkową.

Haczyki na ścianie

Wystarczy kilka haczyków, by stworzysz funkcjonalną i estetycznie wyglądającą przestrzeń do przechowywania torebek. Zainstaluj haczyki na kapelusze na drzwiach szafy lub pustej ścianie w przedpokoju. Torebkową instalację możesz uzupełnić szalikami i czapkami.

Uchwyt na książki lub sortownik do plików

Niewielkie torebki, które nie mają sztywnych grzbietów, możesz przechowywać w uchwycie na książki. Wystarczy wsunąć je w odpowiednią przestrzeń, a całość wyeksponować na jednej z półek. W przypadku pokaźniejszej kolekcji wybierz uchwyt teleskopowy. Jeśli masz w domu stary sortownik do dokumentów, przywrócić mu drugie życie, wypełniając go torebkami. Ustaw większe torebki po obu stronach, aby zrównoważyć półkę.

Wiszący organizer

Wiszący schowek nie jest przeznaczony wyłącznie na swetry czy też jeansy.  Powieś go w szafie i dla odmiany wypełnij kopertówkami, listonoszkami i portfelami. Możesz dorzucić kilka pasków i kolekcję swoich okularów przeciwsłonecznych oczywiście w etui. Unikaj bardzo ciężkich rzeczy, by nie rozciągać materiału, z którego wykonany jest organizer.

Wykorzystaj szufladę

Jeśli brakuje ci miejsca na instalowanie czegokolwiek na ścianie, rozważ wykorzystanie szuflady jako przechowalni torebek. Zainwestuj w metalowy koszyk do szafki, włóż go do szuflady, a następnie wypełnij torebkami – na płasko lub w pozycji stojącej w zależności od tego, na co pozwala ci miejsce.

Wieszaki na torebki

Zamiast wciskać torebki do przeróżnych pojemników, po prostu powieś je w szafie. W tym celu musisz kupić specjalne wieszaki na torebki.

Jak w butiku

A gdyby tak stworzyć butikową ekspozycję w domu? Nic nie stoi na przeszkodzie.  Wykorzystaj stary regał i nieco go przearanżuj. Możesz również zainstalować półki na ścianie, uzupełniając je systemem otwartych koszy.  Z pomocą przyjdzie drabina z półkami, która jest wprost stworzona do przechowywania torebek. Możliwości jest tak wiele, że ograniczeniem jest jedynie twoja wyobraźnia.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
199 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *