fbpx
Ciekawe rozwiązania

Specjalistyczne odkurzacze przemysłowe – na co zwrócić uwagę?

• Zakładki: 38 • Komentarz: 1


W wielu obiektach przemysłowych istnieje problem z wysokim zapyleniem. Najczęstszym problemem jest zapylenia urządzeń technologicznych, a także stanowisk pracy. Zbyt duża ilość pyłu może powodować złe działanie maszyn, stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa pracy, a także negatywnie wpływać na zdrowie czy samopoczucie pracowników.

Dlatego, jeżeli w obiekcie istnieje ryzyko powstawania zapylenia, należy zadbać o odpowiedni system ułatwiający zachowanie czystości w pomieszczeniu. Doskonałym rozwiązaniem są odkurzacze przemysłowe. Wraz z firmą ECO INSTAL, która oferuje specjalistyczne systemy centralnego odkurzania, podpowiemy na co warto zwrócić uwagę decydując się na taki system.

Nowoczesny system centralnego odkurzania

Jaki powinien być odkurzacz przemysłowy? Przede wszystkim system centralnego odkurzania powinien być skonstruowany z uwzględnieniem specyfiki i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dlatego też warto zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zaplanują dobrze dopasowany system.

Odpowiedni dobór elementów systemu centralnego odkurzania pozwoli zredukować zapotrzebowanie na energię elektryczną, jednocześnie zapewniając doskonałą wydajność działania. Oczywiście bardzo ważny jest też dobór elementów, z których zbudowany jest system centralnego odkurzania. Warto zdecydować się na części i podzespoły wysokiej jakości – zapewnią one trwałość  i bezawaryjność działania.

Cichy i wydajny odkurzacz przemysłowy

Bardzo ważną rolę w systemie centralnego odkurzania pełni dmuchawa. Element ten jest odpowiedzialny za wytwarzanie podciśnienia w instalacji. Dzięki przemiennikowi częstotliwości oraz systemowi sterowania obroty dmuchawy są dostosowywane do bieżących potrzeb – pozwala to zmniejszyć zużycie energii elektryczne, a także wydłużyć żywotność dmuchawy. Warto wiedzieć, że wybór wysokiej jakości dmuchawy pozwala stworzyć system odkurzania odznaczający się cichą pracą (dla jeszcze lepszego efektu warto zastosować obudowę dźwiękoszczelną). Specjalne filtry workowe zapewniają bezpieczną pracę odkurzacza i doskonałą filtrację pyłów w powietrzu. Komfortowe użytkowanie zapewnia specyficzna konstrukcja kosza oraz innowacyjny kształt worków.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnym i bezpiecznym systemie centralnego odkurzania stworzonym z myślą o obiektach przemysłowych? Zapraszamy do komentowania artykułu, a także dyskusji na naszym forum.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Specjalistyczne odkurzacze przemysłowe – na co zwrócić uwagę?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *