fbpx
Ciekawe rozwiązania

Skuteczne sposoby na ochronę przed owadami w domu

• Zakładki: 37 • Komentarz: 1


Dzięki regularnemu otwieraniu okien i wietrzeniu pomieszczeń można uniknąć rozwoju pleśni i grzybów. Pranie suszące się na świeżym powietrzu ma znacznie przyjemniejszy zapach niż to, rozwieszone na suszarce w pralni. Poza tym, otwierając okna balkonowe, można szybko powiększyć przestrzeń domu czy mieszkania, dodając do niej także teren tarasu i ogrodu. Mimo licznych zalet, otwieranie okien na oścież wiąże się również z obecnością owadów w pomieszczeniach. Jak zabezpieczyć dom przed insektami? Warto wykorzystać moskitierę. Oto sprawdzone sposoby na każdą kieszeń.

Spray przeciwko owadom – ochrona na wyciągnięcie ręki

Aerozole chroniące przed insektami to zdecydowanie najpopularniejsza metoda walki z owadem. Wystarczy spryskać produktem dowolną partię ciała lub ubranie, a zostaniemy w ten sposób zabezpieczeni przed ukąszeniem.

Używanie sprayów przeciwko owadom ma jednak kilka istotnych wad. Przede wszystkim takie produkty mają wyjątkowo intensywny zapach, którego zadaniem jest odstraszanie insektów. Aplikując je na skórę lub ubranie, możemy podrażnić nasz zmysł węchu.

Poza tym spraye przeciwko owadom działają tylko miejscowo. Jeśli więc chcielibyśmy skutecznie zabezpieczyć cały dom, konieczne byłoby spryskanie każdego z pomieszczeń. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w takich warunkach.

Świeca zapachowa na owady – elegancja i wygoda

Ciekawym rozwiązaniem, które pomaga w walce z owadami, są świece zapachowe. Kiedy takie produkty pojawiły się na rynku, ich aromat był wyjątkowo drażniący.  Dodatkowo podczas spalania nad świecą unosiło się dużo dymu, który podrażniał oczy.

Dziś w sklepach z wyposażeniem wnętrz i artykułami ogrodowymi można znaleźć świece zapachowe o najróżniejszych, naprawdę przyjemnych aromatach. Są wśród nich zarówno kompozycje ziołowe, jak i kwiatowe, które skutecznie odstraszają owady. Taka świeca to jednak ochrona przed insektami tylko na kilkadziesiąt godzin. Tyle bowiem wynosi czas spalania. Oznacza to, że jeśli chcemy skutecznie zwalczać komary czy muszki w domu, musielibyśmy wymieniać świecę średnio do 1,5 dnia. Tak częste zakupy mogą się okazać obciążeniem dla portfela i domowego budżetu.

Moskitiera na owady – uniwersalne i dyskretne rozwiązanie

Siatka na okno lub drzwi balkonowe to rozwiązanie łączące funkcjonalność z opłacalnością. Montaż moskitiery na okno przebiega szybko, a do wyboru jest wiele metod. Jedną z nich jest na przykład moskitiera na magnes, która zamyka się za każdym razem, kiedy wychodzimy lub wchodzimy do pomieszczenia. 

Siatkę przeciwko owadom można zamontować zarówno na oknach ściennych, balkonowych, jak i dachowych, dzięki czemu to rozwiązanie jest naprawdę uniwersalne. Co więcej, wiele firm oferuje teraz klientom przygotowanie moskitiery na wymiar. W ten sposób można skutecznie ochronić pomieszczenia przed obecnością owadów.

Do wyboru są: moskitiery przesuwne, otwierane lub ramkowe w wielu różnych kolorach. W ten sposób można dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do charakteru każdego wnętrza.

Owadobójcza lampa UV na insekty

Miłośników nowych technologii z pewnością zainteresuje owadobójcza lampa UV. Niewielkie urządzenie podłącza się do kontaktu w ścianie. W ten sposób rozpoczyna się emisja promieni UV. Dzięki montażowi energooszczędnej żarówki taka lampa UV przeciwko owadom pobiera stosunkowo mało energii, więc jej użycie nie powoduje wzrostu wysokości rachunków za prąd.

Owady są zwabiane w okolice lampy za pomocą światła ultrafioletowego, a następnie zabijane podczas kontaktu z siatką pod napięciem. Istotną wadą takiego rozwiązania jest niewielka estetyka, a także możliwość przypadkowego wyciągnięcia lampy z kontaktu na przykład przez dziecko.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Twoje Okna.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Skuteczne sposoby na ochronę przed owadami w domu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *