fbpx
Aranżacja wnętrz

Siedzisko pod oknem – gdzie się sprawdzi?

• Zakładki: 4


Nie musisz być romantykiem, który tęsknym wzrokiem spogląda na otulony śniegiem lub skąpany w promieniach słońca krajobraz za oknem, ogrzewając ciało i duszę kubkiem gorącej kawy, aby docenić zalety siedziska pod oknem. Zagospodarowanie przestrzeni pod oknem może mieć wymiar czysto praktyczny, nie ocierając się nawet o dziecięce marzenia czy też wyobrażenia. Siedzisko pod oknem pasuje do każdego typu przestrzeni. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać do swoich potrzeb. 

Zalety siedziska pod oknem

siedzisko pod oknem w sypialni
 • Zapewnia dodatkowe miejsce do siedzenia, co w wielu domach może być rozwiązaniem na wagę złota.
 • Może stać się dodatkową przestrzenią do przechowywania, która jest poza zasięgiem wzroku.
 • Wykorzystuje i ożywia niewykorzystaną przestrzeń.
 • Pasuje do wszystkich stylów aranżacji i każdego typu przestrzeni – łazienek, salonów, domowych biur, jadalni, sypialni.
 • Odpowiednio zaprojektowane siedzisko pod oknem może stać się miejscem do spania.
 • Stanowi domową strefę relaksu, miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu, tygodniu, miesiącu…życiu.
 • Pomaga doświetlić pomieszczenie. Tak zaaranżowanej przestrzeni na pewno nie przysłonisz ciężkimi, nieprzepuszczającymi światła zasłonami. Możesz je powiesić, ale wierzymy, że przez cały czas pozostaną rozsunięte.

Siedzisko pod oknem – jak je zrobić?

 • Wykorzystaj szeroki parapet – to najłatwiejszy sposób na stworzenie siedziska pod oknem. Wystarczy odpowiednio go zaaranżować poduszkami i kocem.
 • Gotowe korpusy meblowe – jeśli ich wymiar nie pasuje do wymiarów okna i parapetu, z pomocą przyjdą blendy.
 • Blat – w przypadku wąskiego parapetu, warto skorzystać z szerokiego blatu lub po prostu szerokiej deski. Od dołu zabuduj ją półkami.
 • Kanapa – to zdecydowanie opcja dla leniwych. Jeśli jednak coś działa, dlaczego nie skorzystać. Wybierz kanapę z niskim oparciem, by nie przesłaniać sobie widoków za oknem.

Siedzisko pod oknem w kuchni

Siedzisko pod oknem w kuchni to nie tylko sposób na chwilę wytchnienia z kubkiem herbaty w dłoni. Może pełnić funkcję dodatkowego miejsca do siedzenia przy stole lub miejsce do przechowywania rzadziej używanych akcesoriów kuchennych. Wystarczy ustawić pod oknem szeroką, niską półkę i zaaranżować jej górną część tak, by można było usiąść.

Siedzisko pod oknem w salonie

Przytulne miejsce do czytania lub dodający charakteru pomieszczeniu kącik. Okno z siedziskiem może być stylowym i dopełniającym całość elementem aranżacji. Jeśli twoje siedzisko pod oknem nie ma być wyłącznie elementem dekoracyjnym, zadbaj o odpowiednie oświetlenie tej strefy.

Siedzisko pod oknem w sypialni

Jeśli masz szeroki parapet w swoje sypialni, z pomocą cienkiego materaca obszytego materiałem pasującym do narzuty na łóżko i miękkich poduszek wyczarujesz przytulne i wygodne siedzisko pod oknem.

Siedzisko pod oknem w pokoju dziecka

Siedzisko pod oknem w pokoju dziecka może być doskonałą strefą zabaw. Poduszki zamień na pluszaki i inne ulubione zabawki. Z kolei pod siedziskiem zorganizuj przestrzeń do przechowywania książek lub zabawek. Z pomocą przyjdą wysuwane meble na wymiar lub po prostu plastikowe pudła.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
162 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *