fbpx
Ciekawe rozwiązania

Siatka zgrzewana – rodzaje, opinie, o czym trzeba wiedzieć?

• Zakładki: 17


Siatka zgrzewana jest najprostszym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem na wykonanie różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Wśród nich wymienia się m.in. ogrodzenia tymczasowe, kosze stalowe, a nawet zabezpieczenia kominów. Warto przyjrzeć się nieco bliżej tego typu produktom, aby zapoznać się z ich dokładnym zastosowaniem.

Zastosowanie siatki ogrodzeniowej zgrzewanej

Produkcja siatki ogrodzeniowej zgrzewanej odbywa się w sposób przemysłowy przy użyciu specjalnych wielopunktowych automatów zgrzewających. Proces ten określany jest jako elektryczne spawanie oporowe, pozwala na ekonomiczną i masową produkcję siatki zgrzewanej. Właśnie między innymi z powodu niskich kosztów, siatka zgrzewana posiada tak szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją w budownictwie, przemyśle, w halach przemysłowych i magazynowych. Stanowią one nie tylko stabilną konstrukcję, jako ogrodzenie budowlane, ale również niezawodne wypełnienie różnego rodzaju koszy.

Siatka spawana znajduje także zastosowanie przy różnego rodzaju hodowlach. Wykorzystuje się je jako główny element konstrukcyjny w klatkach, a także wolnych wybiegach. Dość specjalistyczną odsłoną, jaką może wyróżniać się siatka zgrzewana, jest jej zastosowanie jako zabezpieczenie skarp i osuwisk. Zabezpieczają one teren przed osunięciem, jak i również odpadnięciem skał. Jednak najczęstszym zastosowaniem siatki zgrzewane cieszą się jako ogrodzenia budowlane. Można powiedzieć, iż siatka nierdzewna zgrzewana dość mocno konkuruje z siatką plecioną. Na pewno siatka pleciona jest bardziej elastycznym materiałem budowlanym, jednak jej koszt wraz z akcesoriami sporo przewyższa cenę siatki zgrzewanej.

Siatka zgrzewana – rodzaje

Siatkę zgrzewaną możemy podzielić przede wszystkim pod względem surowca, z którego została ona wykonana. Tutaj dużą popularnością cieszy się czarna siatka zgrzewana wyprodukowana ze stali nierdzewnej, a także ocynkowana siarka zgrzewana. W ofercie producentów znajdziemy również siatki powleczone warstwą cynkowo-aluminiową (ZnAl). Każda z nich wyróżnia się wysoką wytrzymałością na różne czynniki mechaniczne, a także atmosferyczne.

Nie jest to jedyny podział, z jakim możemy się spotkać przy wyborze siatki ogrodzeniowej zgrzewanej. Okazuje się, że siatka spawana tego typu może różnić się średnicą zastosowanego drutu, wielkością oczek, jak i również samymi wymiarami siatki. Producenci w swojej ofercie często posiadają siatki zgrzewane wykonane z drutu o średnicy już od 0,5 mm do nawet 8 mm. Wymiary siatek wynoszą najczęściej 1000×2000 mm lub 1020×2400 mm. Często jednak są one produkowane również pod wymiar. Powlekana siatka warstwą ocynku lub farbą, również nie należy do rzadkości. Ocynk świetnie sprawdza się w przypadku siatki hodowlanej, siatki ogrodzeniowej lub przemysłowej. Natomiast powlekana siatka w różnych kolorach, zazwyczaj pełni rolę wypełnienia koszów.

Gdzie kupić siatkę zgrzewaną dobrej jakości?

Koszt siatki zgrzewanej może być mocno zróżnicowany. W dużej mierze cena będzie uzależniona od średnicy drutu, z jakiego siatka zgrzewana została wyprodukowana. Nie bez znaczenia jest także to, czy interesuje nas powlekana siatka, czy może jednak po prostu siatka stalowa. Trzeba przyznać, że rzeczywiście siatka pleciona cieszy się większą popularnością, niż siatka nierdzewna zgrzewana, nawet mimo wyższego kosztu. Jest ona łatwiej dostępna, a także możliwy jest jej montaż na różnych nierównościach w terenie. Jeżeli jednak będzie nam zależeć na jak największej trwałości materiału oraz szerszym jego zastosowaniu, to lepszym rozwiązaniem będzie siatka nierdzewna zgrzewana. Siatkę metalową zgrzewaną nabyć można w sklepach stacjonarnych typu dom-ogród, a także w sprzedaży internetowej i marketach budowlanych typu Brocoman, Bricomerche, Obi, Leroy Merlin, Castorama.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
64 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *