fbpx
Majsterkowanie i remonty

Siatka na okno i na balkon – wszystko co musisz wiedzieć!

• Zakładki: 15


Jednym z rozwiązań w naszych oknach oraz na balkonach jest stosowanie ochronnych siatek. Takie siatki okienne oraz na balkon mogą chronić nasze mieszkanie przed dostaniem się do środka owadów lub zabezpieczać zwierzęta domowe, jak na przykład koty przed wypadnięciem z dużej wysokości.

Siatka na okno przeciw komarom i innym owadom jest zwykle montowana w oknie i ma zabezpieczać pomieszczenia przed dostaniem się do środka insektów. Siatka dla kota jest najczęściej montowana na balkonie i ma zadanie ochraniać koty i inne zwierzęta domowe przed upadkiem z wysoka. Taka zabezpieczająca siatka na balkon sprawdzi się również dla dzieci.

Siatki zabezpieczające transparentne

Siatki zabezpieczające transparentne nazywane są również siatkami przezroczystymi lub żyłkowymi. Ze względu na niską cenę są bardzo często spotykane. Tego rodzaju siatki są jednak mało wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Mogą również nie wytrzymać ciężaru naszego kota.

Siatki zabezpieczające polietylenowe

Siatki zabezpieczające polietylenowe nazywane są także siatkami rybackimi oraz siatkami przeciw ptakom. Siatki te bardzo często stosują firmy, które zajmują się profesjonalnym zabezpieczaniem okien i balkonów. Najczęściej występują w charakterystycznym kolorze piaskowym.

Siatki ochronne wzmacniane

Innym rodzajem siatek zabezpieczających balkony dla kotów są siatki zabezpieczające wzmocnione drutem. Tego typu siatka posiada wpleciony metalowy drut w materiał. Jest to bardzo solidne rozwiązanie.

Siatki ochronne metalowe

Najbardziej wytrzymałym i solidnym zabezpieczeniem dla kota na balkon i okno jest metalowa siatka ochronna. Siatki tego typu są bardzo trwałe, nie należą jednak do tanich. Cena zakupu i montażu takiej siatki ponad dwukrotnie przewyższa cenę innych siatek ochronnych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *