fbpx
Kuchnia

Ściana kuchenna w roli głównej

• Zakładki: 53 • Komentarz: 4


Stworzenie trafionej aranżacji kuchni może być dość kłopotliwe i przysporzyć wielu problemów. Bywa tak, że doskonałe wizje, rodem w designerskich katalogów przegrywają z prozaicznymi argumentami. Jakimi? Bo kuchnia za mała, bo niepraktyczne, albo za drogie, albo z góry zakładamy, że przy realizacji coś pójdzie nie tak i odpuszczamy jeszcze na etapie planowania. A gdyby tak zamiast ogromnego projektu, którego wprowadzenie w życie może nas pokonać, postawić na jeden, ale za to mocny akcent? Nasz wybór padł na ścianę! Podpowiemy Wam kilka sposobów, za pomocą których przeprowadzicie niesamowicie efektowną przemianę kuchennego wnętrza. Niezależnie czy jest to mikroskopijny aneks kuchenny w kawalerce, czy przestronna kuchnia połączona z jadalnią, osiągniesz oszałamiający efekt!

Klasyczne kafelki

Pierwszym i najbardziej klasycznym rozwiązaniem są kafelki. Ich niewątpliwą zaletą jest duża dostępność. Niemalże każdego roku powstają nowe kolekcje inspirowane bieżącymi trendami. Do wykorzystania właśnie tego materiału skłania łatwość utrzymywania wykafelkowanej ściany w czystości. To dość silny argument, biorąc pod uwagę fakt jak wymagającym pomieszczeniem w tej kwestii jest kuchnia. A jak wygląda to cenowo? Same kafelki można kupić już za niewielką kwotę. Warto śledzić wyprzedaże końcówek serii. Przy odrobinie szczęścia można zdobyć prawdziwe perełki za parę groszy. Poważniejszym kosztem jest fachowiec, który położy kafelki na ścianie. Oczywiście można zaryzykować i położyć je własnoręcznie, jednak może to skutkować zniszczeniem kafelek!

Wyrazista fototapeta

Mniej konwencjonalnym sposobem na aranżację ściany jest fototapeta. Zaletą drukowanych tapet do kuchni jest pełna dowolność wyboru wzoru. Możemy ozdobić naszą kuchnię reprodukcją znanego obrazu, zapierającym dech w piersiach krajobrazem, albo abstrakcyjnymi wzorami w nowoczesnym stylu. Zapytacie pewnie o trwałość, bo tapeta raczej jest kojarzona z delikatnym materiałem. Otóż, obecnie fototapety produkowane są z materiałów odpornych na wilgoć i zmywanie, na przykład z lateksu lub winylu. Fototapetę można z powiedzeniem zamówić w sieci – to duża wygoda – zyskujemy też czas na dokładne przeanalizowanie i dokonanie trafnego wyboru. Główną zaletą jest łatwe przyklejenie fototapety na ścianie, a czynność tą możemy wykonać sami.

Minimalistyczny beton

Zastosowanie betonu architektonicznego to ostatni trend w aranżacji wnętrz – także kuchennych. Ta propozycja znajdzie swoich zwolenników wśród tych, którzy cenią sobie minimalistyczny wystrój, inspirowany industrialnym stylem. Jest to równie efektowne, co kosztowne przedsięwzięcie. Wymaga także pomocy specjalistów. Z pewnością ściana pokryta takim dekoracyjnym betonem będzie się wyróżniać, jednakże taką inwestycję należy dobrze przemyśleć.

Macie jakieś pomysły na aranżacje ścian? A może nawet wprowadziliście je w życie? Jesteśmy bardzo ciekawi!

comments icon4 komentarze
4 komentarze
61 wyświetleń
bookmark icon

4 thoughts on “Ściana kuchenna w roli głównej

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane