fbpx
Majsterkowanie i remonty

Schody w górę, schody w dół

• Zakładki: 39


Schody w górę, schody w dół

Trendy budowlane cały czas się zmieniają. Stosowane są nowe aranżacje, style i metody. Nie zmienia się za to moda na budowanie domów piętrowych. Budując dom musimy myśleć o przyszłości – o dzieciach, może nawet i wnukach. Wraz z powiększaniem się rodziny wzrastają również potrzeby mieszkaniowe. Z biegiem czasu dom staje się coraz mniejszy. Stawiając odpowiednio duży dom sprawiamy, że nigdy nie okaże się za ciasny. Domy piętrowe mają to do siebie, że trzeba się przemieszczać z parteru na piętro. W takiej sytuacji nieocenione okażą się być schody. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów schodów. Dawniej tak nie było. Nawet idąc w odwiedziny do sąsiada istniało dość spore prawdopodobieństwo, że będzie miał takie same schody jak my. Teraz są na to nikłe szanse. Wybór jest szeroki i różnorodny. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu w życie nowych koncepcji. Wszystko po to, aby trafić w gust Klientów.

Schody dywanowe – efektowny minimalizm

Jednym z najpopularniejszych typów są schody dywanowe. Są one niezwykle solidne i zapewniają bezpieczeństwo. Nie musimy się martwić, że nasza noga ześlizgnie się i niefortunnie wyląduje między stopniami. Tego typu schody pasują do różnych wystrojów wnętrz. Odnajdą się we wnętrzach osadzonych w minionym wieku, jak i tych nowoczesnych. Wybierając schody dywanowe stawiamy na stylowy minimalizm ukazujący piękno materiału z jakiego zostały stworzone. Zapewne zaintrygowało Cię już samo określenie „schody dywanowe”. „Budowa sprawia wrażenie dywanu rozłożonego na stopniach” – taka jest geneza nazwy.  Można również stwierdzić, że po takich schodach poruszamy się tak komfortowo, jak po grubym, jedwabnym dywanie. Warto czasem postawić na minimalizm. Czy  prostota nie może być piękna i efektowna? Absolutnie nie. Schody dywanowe są tego potwierdzeniem.

Bezpieczeństwo i estetyka? Para idealna

Jak wygląda montaż takich schodów? Schody dywanowe nie posiadają tzw. policzków, czyli elementów charakterystycznych dla schodów wewnętrznych. Aby mogły spełniać swoją funkcję, trzeba je połączyć z elementem nośnym, którym najczęściej jest ściana. Stopnie z podstopniami także muszą być scalone za pomocą śrub monterskich. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom. A gdy idzie ono w parze z walorami estetycznymi na wysokim poziomie to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Kupujesz schody? Zdecyduj się na schody dywanowe.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *