fbpx
Aranżacja wnętrz

Salon z charakterem. Poznaj przepis na aranżację serca domu w przytulnym stylu

• Zakładki: 48


Choć słynne powiedzenie głosi, że najlepsze imprezy odbywają się w kuchni, to jednak centrum domu wciąż pozostaje salon. Przez wielu nazywany „dużym pokojem”, jest miejscem, w którym najczęściej spotykają się domownicy oraz zaproszeni goście. Właśnie dlatego warto, aby projektowanie salonu uwzględniało potrzeby wszystkich mieszkańców domu. Ponieważ są one różnorodne, meble wybrane do salonu również takie będą. Wspólnie mają one jednak szansę stworzyć spójną kompozycję pełną wyjątkowego klimatu. Oto kilka podpowiedzi, jak zaprojektować przytulny i praktyczny salon.

Wygodna i praktyczna kanapa – relaks w dzień i w nocy

Gdzie najlepiej ucina się popołudniowe drzemki? Jakie miejsce jest wprost stworzone do tego, aby oglądać z niego ulubione filmy? Który mebel pomaga nam znaleźć dodatkowe miejsce dla niezapowiedzianych gości, którzy postanowili przenocować? Mowa oczywiście o kanapie! Tworząc nowy albo po prostu remontując salon, nie zapomnij o wyborze najwygodniejszego mebla, jaki uda Ci się znaleźć.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz dostępnych jest wiele modeli nawiązujących do różnych stylów. Kanapy przypominające eleganckie szezlongi nadadzą klasy każdemu wnętrzu. Miękkie „narożniki” będą miejscem spotkań całej rodziny, a kanapy z funkcją spania pomieszczą wszystkich dodatkowych lokatorów. Zastanów się, jakiego mebla szukasz, a potem dobierz go do swoich potrzeb.

Regały drewniane na wymiar – dużo miejsca

Ten element wyposażenia wnętrz szczególnie spodoba się miłośnikom literatury. Na przepastnych półkach regałów drewnianych na wymiar zmieszczą się wszystkie ulubione książki, na które dotychczas brakowało miejsce. Regały drewniane na wymiar mogą też zostać ozdobione zdjęciami i pamiątkami przywiezionymi w dalekich podróży.

Regały drewniane na wymiar zostaną idealnie dopasowane do potrzeb mieszkańców domu. Ich ostateczna wysokość, szerokość i głębokość zależą od decyzji kupującego, dlatego o pomyłkach nie ma mowy. Wybierając drewniane regały na wymiar, nie tylko wypełniamy zbędną wnękę, ale też wprowadzamy do salonu element praktyczny i dekoracyjny.

Lustra – wpuść do salonu światło zza okna

To propozycja szczególnie dla posiadaczy niewielkich salonów. Wieszając na ścianach duże lustra, optycznie dodamy pomieszczeniom kilka metrów kwadratowych. Poza tym taka dekoracja pozwoli rozproszyć światło po wnętrzu i dodać mu barw.

Lustra w salonie mają też oczywiście znaczenie typowo praktyczne. Pozwalają skontrolować makijaż nawet na chwilę przed wyjściem z domu i podziwiać cały pokój z różnych jego punków.

Chodniki i dywany – detale mają znaczenie

Jeśli zależy nam na uzyskaniu naprawdę przytulnego klimatu, w salonie nie może zabraknąć dekoracji materiałowych. Mowa przede wszystkim o dywanach i chodnikach, które zakryją duże powierzchnie podłogi. W ten sposób pomieszczenie zyska nowy charakter, a jego użytkownicy – komfort. Kto z nas nie lubi bowiem leniwie przechadzać się po domu, bosymi stopami dotykając miękkiego włosia dywanów? Taki początek dnia po prostu musi być przyjemny. A dywan w dużym pokoju będzie też idealnym miejscem do zabawy z dziećmi. Oto połączenie miłego z pożytecznym.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli drewnianych, firmą Edar.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *