fbpx
Aranżacja wnętrz

Salon glamour w osiedlowym mieszkaniu – jak go urządzić?

• Zakładki: 13


Styl glamour jest popularny nie tylko dlatego, że kojarzy się z klasyką i nowoczesnością. To przede wszystkim forma aranżacyjnej odpowiedzi na spersonalizowane potrzeby tych osób, które od wnętrz oczekują, czegoś więcej! W jaki sposób zaaranżować w tym stylu wnętrza mieszkalne, w tym chociażby salon? Sprawdź koniecznie, jeśli planujesz remont, gdy szukasz recepty na piękne wnętrze lub, gdy oryginalność jest Ci wyjątkowo bliska sercu.

Styl glamour – czym się właściwie charakteryzuje?

Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na urządzenie salonu i jednocześnie nie wiesz, czym charakteryzuje się styl glamour to chętnie opowiemy Ci o nim nieco więcej. Stylistyka glamour to niezwykle oryginalna forma wykończenia wnętrz, w której główną rolę przypisuje się znakomitym dodatkom i połączeniu ekskluzywnej formy, z niebywałą oprawą mebli. We wnętrzach urządzonych w stylistyce glamour na pewno odnajdziesz meble wykończone z prestiżowych materiałów, często tapicerowane i ze złoceniem. Bardzo dobrze prezentuje się tutaj styl ludwikowski i barokowy, które wnętrzu dodają prawdziwie królewskiego akcentu.

W salonie urządzonym w  stylu glamour często umieszcza się tez oryginalnie wyglądające oprawy świetlne. Na dużą uwagę zasługują tu chociażby kryształowy żyrandol wiszący lubw  formie okazałej lampy stojącej.

Na ścianach takiego wnętrza odnajdziemy oryginalną sztukaterię, boazerię angielską, czy tapetę. Dzięki zastosowaniu podobnych form dekoracyjnych w salonie, kuchni, czy jadalni, wszystkie te wnętrza nabierają wspólnej i bardzo okazałej stylistyki. A jak urządzić salon w stylu glamour we wnętrzu mieszkalnym?

Styl glamour w Twoim mieszkaniu – taki salon zrobi wrażenie!

Jeśli doceniasz estetykę i subtelne wykończenie wnętrz glamour i jednocześnie urządzasz salon w mieszkaniu to koniecznie zwróć uwagę na to, by wszystkie zebrane meble i dodatki tworzyły w nim spójną kompozycję.

W salonie mieszkalnym pierwszym z podejmowanych wyborów będzie zakup odpowiedniej kanapy. Jeśli masz wątpliwości to koniecznie zwróć swoją uwagę na meble tapicerowane, np. z gustownymi ćwiekami, czy na wyeksponowanych nóżkach. Do zestawu z kanapą dobierz miedzianą ławę lub stolik z mozaikowym blatem. Tutaj świetnie wkomponują się także bielone meble w postaci komody, czy stolika pod TV. 

Uwaga, wybierz meble z jednej kolekcji, by uzyskać efekt pasujących do siebie elementów wyposażenia.

Duże znaczenie w takim salonie będzie odgrywało także oświetlenie. Musisz wiedzieć, że strzałem w  dziesiątkę z pewnością okaże się żyrandol kryształowy, a także podobnie wykonane oświetlenie dodatkowe np. lampki stojące. 

Kryształowy żyrandol dzięki ekskluzywnemu wykończeniu i ponadczasowej formie pasuje do salonu, ale możesz go wybrać także do innych, wszystkich wnętrz w mieszkaniu. 

Podczas wyposażania salonu urządzonego w stylu glamour pamiętaj również o zakupie istotnych dodatków. Dużą rolę odegra tu dywan z długim włosem, czy szklane wazony oraz porządna zastawa stołowa. Wybierając kluczowe dodatki kieruj się jednym stylem i podobną kolorystyką, dzięki temu zawsze będziesz mieć pewność, że aranżacja jest spójna i pełna.

Już wiesz, jak urządzić salon w mieszkaniu? Pamiętaj, że styl glamour jest ponadczasowy, a żyrandol ze szkła będzie tym rodzajem oświetlenia, które zrobi duże wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
123 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *