fbpx
Majsterkowanie i remonty

Różne opcje ogrzewania domu

• Zakładki: 44 • Komentarz: 1


Dom lub mieszkanie można dzisiaj ogrzewać na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od tego, czy mieszkamy w tzw. starym budownictwie czy w nowym, jakie mamy oczekiwania, czy zależy nam na wygodzie, ekonomii i oszczędnościach, czy chcemy aby wszystko było sterowane automatycznie czy niekoniecznie.
Wydaje się, że osoby decydujące się na budowę domu coraz rzadziej decydują się na tradycyjne ogrzewanie centralne, gdzie trzeba sezonowo kupować węgiel, drzewo czy inne produkty opałowe. Do tego dochodzi obsługa pieca (choć i tu automatyka w wielu aspektach zastępuje konieczność osobistej obsługi). Popularne jest wciąż ogrzewanie gazowe, które niemal całkowicie wyłącza osobistą obsługę, popularne jest ogrzewanie kominkiem i rozprowadzanie ciepła do pomieszczeń poprzez specjalne kanały i dmuchawy. Przy czym temperatura może być regulowana za pomocą specjalnych urządzeń.
Coraz częściej stosuje się ogrzewanie podłogowe, nawet w całym domu. Oprócz tego, że nie pozwala ono zmarznąć naszym stopom, to jego niewątpliwą zaletą jest brak konieczności montowania kaloryferów, które zajmują miejsce i komplikują sprawę rozmieszczenia mebli według własnych upodobań. Ogrzewanie podłogowe szczególnie cenione jest w łazienkach czy pokojach kąpielowych, gdyż zapobiega przemarznięciu tuż po kąpiel lub prysznicu.
Z nowoczesnych metod ogrzewania coraz większą popularność zdobywają pompy ciepła czyli rekuperatory. Pompy ciepła pobierają ciepło z ziemi bądź z powietrza. Choć ich instalacja jest kosztowna, jest to nowoczesna i na dłuższą metę ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych metod ogrzewania.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Różne opcje ogrzewania domu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *