fbpx
Ciekawe rozwiązania

Rolowane bramy garażowe – najważniejsze kwestie!

• Zakładki: 5


Bramy rolowane to konstrukcja z wąskich lameli stalowych lub aluminiowych, połączonych przegubowo. Działają jak klasyczna roleta okienna. Są idealnym rozwiązaniem w przypadku krótkiego podjazdu, a także wtedy, gdy znajduje się on przy ulicy.

Brama zwijana nie zajmuje miejsca przed garażem ani wewnątrz niego, gdyż zwijana jest do góry. To bardzo komfortowe rozwiązanie dla małych garaży, gdyż nie potrzebuje przestrzeni jak bramy garażowe uchylne czy rozwierane.

Rolowane bramy garażowe – to musisz wiedzieć

Płaszcz skrzydła bramy nawija się na wał napędowy. Brama roletowa może być montowana zarówno w nowo budowanych jak też już istniejących budynkach. Specyfika pracy rolowanej bramy garażowej wymaga, by każda z nich była wyposażona w napęd elektryczny. Standardowo każdy model wyposażony jest w system otwierania awaryjnego. Zwijane bramy garażowe mogą mieć maksymalnie wymiary 5 m szerokości i 3 m wysokości. Dlatego nie jest to najlepszy model do dużego dwustanowiskowego garażu. Kaseta z bębnem mierzy około 30 cm wysokości, którą należy uwzględnić przed wyborem bramy. Kolorystyka zwijanych drzwi garażowych jest coraz bogatsza. Dostępne są także panele o rozmaitej strukturze i przeszkleniach.

Rolowane bramy garażowe – rodzaje

Ze względu na sposób montażu wyróżniamy rodzaje bram garażowych rolowanych:

  • Brama roletowa zwijana do kasety wewnętrznej. Drzwi garażowe rolowane są do kasety umieszczonej nad nadprożem wewnątrz garażu.
  • Brama roletowa podsufitowa – to rozwiązanie do garaży z bardzo niskim nadprożem. Płaszcz bramy prowadzony jest wąskimi prowadnicami pod sufitem. Nie zajmuje dużo miejsca.
  • Brama zwijana do kasety nad wjazdem do garażu od zewnątrz budynku. To najlepszy wybór, gdy pod sufitem brakuje miejsca lub musi zostać ono puste. Płaszcz bramy rolowany jest do kasety umieszczonej w nadprożu otworu garażowego od zewnętrznej strony.

W zależności, z jakiego materiału brama została wykonana, wyróżniamy:

  • Zwijane bramy garażowe stalowe, zabezpieczane są przed korozją, malowane proszkowo lub zabezpieczane lakierem poliestrowym.
  • Zwijane bramy garażowe aluminiowe są znacznie lżejsze od stalowych, a dzięki zastosowaniu odpowiednich profili nie ustępują im wytrzymałością.

.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *