fbpx
Budowa domu

Rolety zewnętrzne – ile kosztują i czy warto w nie inwestować?

• Zakładki: 31


Kto we własnych czterech kątach nie chciałby czuć się bezpiecznie i komfortowo? Intymna atmosfera to jednak coś, na co nie zawsze możemy liczyć we swoim domu. Jest jednak jeden sposób na to, by zawsze móc się odciąć od świata zewnętrznego. Są nim rolety. Co musisz o nich wiedzieć?

Jak działają rolety zewnętrzne?

Rolety na zewnątrz stają się coraz bardziej popularne. Są wybierane do domów i mieszkań, na okna i drzwi balkonowe, pokochali je ludzie z miast i ci, którzy mieszkają na wsi. Zastanawiasz się, czy rzeczywiście warto po nie sięgnąć? Poznaj najpierw zasady działania rolet.

Rolety zewnętrzne to rodzaj osłony, która zostaje umieszczona nad oknem, od jego zewnętrznej strony. Kiedy mocne słońce przeszkadza Ci w pracy, sąsiedzi zaglądają Ci do wnętrza mieszkania lub chcesz uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia, wystarczy je opuścić za pomocą manualnego lub elektronicznego systemu, który sprawi, że we wnętrzu zapanuje przyjemna ciemność.

Zacienienie wnętrza to niejedyna korzyść z posiadania rolet na zewnątrz. Do ich zalet należy także ograniczenie hałasu, co na pewno docenią młodzi rodzice pragnący uśpić dziecko.

Do benefitów płynących z posiadania rolet należy także zabezpieczenie stolarki okiennej przed warunkami atmosferycznymi, utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania w upalne dni oraz… troska o domowy budżet. Jaki wpływ na wydatki mają rolety? Są doskonałą warstwą izolującą. Dzięki nim do wnętrza nie dostaje się zimno, ale uzyskane dzięki ogrzewaniu ciepło nie ucieka na zewnątrz.

Zdjęcie: pexels.com

Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Zastanawiasz się, jaki budżet przeznaczyć na rolety zewnętrzne? Niestety nie jesteśmy w stanie udzielić Ci odpowiedzi na to pytanie. Oszacowanie ceny rolet nie jest łatwe, a jesteśmy skłonni sądzić, że nawet niemożliwe bez posiadania informacji na temat Twojego domu lub mieszkania.

Koszt rolet zewnętrznych uzależniony jest od poniższych determinantów:

  • jaki typ osłon wybierzesz (rolety, markizy, żaluzje),
  • z jakiego materiału (drewno, tworzywo sztuczne, aluminium),
  • jak będą zamontowane (natynkowo czy w warstwie ocieplenia),
  • jakie będą miały wymiary.

Bez tych informacji nie możemy wykonać kosztorysu, ponieważ każda powyższych kwestii może znacząco obniżyć lub podnieść koszt rolet. Musisz jednak liczyć się z wydaniem od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Czy rolety zewnętrzne to dobra inwestycja?

Uważasz, że zakup rolet zewnętrznych jest za drogi? Musimy wspomnieć, że w istocie wyposażenie swoich czterech kątów w rolety jest dobrą inwestycją, która docelowo pozwolić Ci oszczędzić sporo pieniędzy. Owszem, musisz najpierw je zakupić, ale oszczędności na ogrzewaniu czy klimatyzacji będą naprawdę znaczące.

Długofalowo rolety zewnętrzne chronią też stolarkę okienną przed kwaśnym deszczem, mrozem i ostrym słońcem, co pozwala sądzić, że wymiana ram okiennych nie będzie konieczna zbyt prędko.

Musimy wspomnieć również o jeszcze jednej oszczędności, którą możesz zyskać dzięki roletom zewnętrznym. Chodzi o oszczędność stresu. Możesz wyjechać na wakacje, wyjść do pracy czy spokojnie zasnąć, nie obawiając się nieproszonych gości. Rolety zewnętrzne skutecznie odstraszają włamywaczy, więc zapewne oszczędzą Ci również kradzieży.

Rolety na zewnątrz najlepiej zamówić u sprawdzonego i pewnego producenta. Oknoplast to zdecydowanie pewny adres – zapraszamy do naszych salonów. Konsultanci pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *