fbpx
Aranżacja wnętrz

Rolety na balkon – rodzaje, opinie, co wybrać?

• Zakładki: 17


Roleta na balkon lub taras to świetne rozwiązanie! To jedna z niewielu propozycji, która pozwala na zachowanie prywatności i dobre zacienienie balkonu. Dowiedz się, jakie rolety na balkon sprawdzą się najlepiej i które naprawdę warto wybrać.

Rolety na balkon – właściwości i istotne kwestie

Pojęcia te są często mylone przez wiele osób – Rolety na taras lub balkon to nie to samo, co rolety zewnętrzne. To drugie rozwiązanie jest montowane przy samych oknach i często są to żaluzje albo rolety antywłamaniowe, które są wykonane z drewna czy aluminium.

Rolety na balkon mocowane są natomiast na stropie balkonu, który znajduje się powyżej albo pod dachem, gdy balkon znajduje się na najwyższym piętrze. To też całkiem inny produkt niż markizy. Najważniejszym zadaniem rolet nie jest zasłonięcie samego okna, lecz całego balkonu – od boków oraz przodu. Natomiast markizy osłaniają balkon tylko z góry. Rolety balkonowe sprawdzają się też doskonale jako rolety na taras i rolety do altany. Można je z powodzeniem stosować w takich miejscach, gdzie mamy do czynienia z zamknięta od góry konstrukcją i gdzie można dzięki temu uzyskać choć odrobiną prywatności.

Rolety balkonowe są w stanie zapewnić maksymalną prywatność i osłonę przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Wiele modeli świetnie zacienia. Rolety, które są wykonane z materiału podgumowanego nie przepuszczają promieni słonecznych. Zamontowanie rolet balkonowych jest sposobem na osłonięcie balkonu oraz izolację termiczną. To też sprawia, że przyjemny chłodek utrzymuje się również w pomieszczeniu, z którego wychodzi balkon.

Jakie są rodzaje rolet na balkon?

Wyróżnia się kilka rodzajów rolet na balkon, np. ze względu na materiał, z jakiego są one wykonane. Najczęściej spotykany rodzaj to rolety przeciwsłoneczne – odbijają one promienie słoneczne, a także utrzymują chłód. Często wybieranym rodzajem są też rolety zaciemniające. Rolety na balkon wykonuje się z prostej płachty materiału. Natomiast osłony wykonane z lamelek – zarówno pionowych, jak i poziomych – są żaluzjami na balkon. To też popularne rozwiązanie, które świetnie się sprawdza – dobrze ochronią przed słońcem, lecz są one trudniejsze w utrzymaniu ich w czystości. Z kolei rolet antywłamaniowych nie spotyka się w tej kategorii. Balkonowymi roletami można sterować na trzy sposoby. Zazwyczaj jest to sznurek i przy jego użyciu roletami steruje się manualnie. Inne rozwiązanie to rolety w kasecie z prowadnicami, które są sterowane automatycznie.

Gdzie kupić rolety na balkon?

Rolety balkonowe możesz zakupić m.in. w marketach budowlanych, takich jak np. Castorama, Obi, Leroy Merlin, Bricoman czy Bricomarche. Ciekawe propozycje dostępne są też w sprzedaży w internecie. Jednak wybierając rolety na balkon dla siebie, warto złożyć indywidualne zamówienie i zakupić rolety na wymiar. Trudno bowiem znaleźć takie balkony, które miałyby ustandaryzowane wymiary. W związku z tym wielu spośród producentów oferuje stworzenie rolet do wymagań.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
222 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *