fbpx
Aranżacja wnętrz

Rolety dzień noc – rodzaje, porady przed kupnem

• Zakładki: 14


Eleganckie rolety dzień noc to bardzo eleganckie i praktyczne rozwiązanie do okien. Dostępne są w sprzedaży także na wymiar. Zapoznamy się z rodzajami rolet dzień noc, ich zastosowaniem, wadami i zaletami. Przedstawiamy także, gdzie można kupić rolety tego typu oraz wiodących producentów.

Żaluzje dzień noc, czyli właściwie rolety dzień noc

Żaluzje dzień noc to często stosowana jednak nie do końca poprawna nazwa rolet dzień noc. Rolety dzień noc nazywane są także roletami duo. Największą zaletą ich zaletą i funkcjonalnością jest to, że można z ich zastosowaniem kontrolować ilość światła wpadającą przez okna. To także bardzo eleganckie rozwiązanie, które ma bardzo dobre opinie. Od strony technicznej to unowocześniona wersja rolet poziomych. Podobnie jak one wykonywane są z dwóch różnych warstw tkaniny czy innego materiału. Mogą one na siebie nachodzić lub się mijać i w ten sposób wpuszczać odrobinę światła słonecznego. Żaluzje rolety dzień noc występują wyłącznie jako rolety wewnętrzne.

Rolety żaluzje dzień noc skonstruowane są z pasów transparentnych oraz z pasów zaciemniających. Aby móc regulować poziom wpuszczenia promieni słonecznych przesuwa się dowolnie dwie warstwy tkanin względem siebie. Poza możliwością regulacji względem siebie poszczególnych pasów, mamy także możliwość regulacji wysokości rolety, gdyż można ją opuszczać lub podnosić. Dzięki takiej kombinacji możemy okno przyciemniać całkowicie, częściowo w zależności od upodobania lub całkowicie odsłonięte. Podobne zastosowanie mają także rolety rzymskie,noszące także nazwę żaluzji rzymskich.

Rolety dzień noc – zastosowanie – zalety wady

Rolety żaluzje dzień noc mają szerokie zastosowanie oraz zarówno swoje wady, jak i zalety. Są one zdecydowanie bardzo łatwe w montażu. Dzięki swojej konstrukcji mogą być montowane różne sposoby, wolnowiszące, z prowadnicami. Można za ich pomocą skutecznie i swobodnie i skutecznie regulować dopływ promieni światła słonecznego do mieszkania. Daje to możliwości nie tylko do regulacji na potrzeby dnia i nocy dopływu światła – lecz sprawdza się również w przypadku, gdy chcemy przyciemnić pomieszczenia w celu korzystania z telewizora, czy też komputera.

Kolejną zaletą jaką mają żaluzje – rolety dzień noc jest ich wysoka estetyka. Mogą być wykonane z różnych eleganckich i trwałych materiałów. Wykonywane są także na wymiar, a szeroka paleta kolorów od ciemnych, przez jaskrawe, po szare i białe. Pełna kolorystyka, którą dopasować można bez trudu do każdego wystroju wnętrza. Obok żaluzji dzień noc rolet materiałowych, można odnaleźć także rolety dzień noc – żaluzje drewniane i rolety dzień noc – żaluzje aluminiowe.

Rolety – żaluzje dzień noc są co prawda bardzo estetyczne z zewnątrz, jednak zewnętrzna strona rolet może być już znacznie mniej estetyczna. Kolejną wadą, jaką wymieniają użytkownicy rolet dzień noc jest brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczeń przy ich użyciu. Ich konstrukcja ze względu na to, że posiadają one dwie warstwy materiały, które muszą się względem siebie poruszać, nie mogą przylegać idealnie do szyby, a co za tym idzie zapewnić całkowitego zaciemnienia. Możliwy jest tylko ich montaż wewnętrzny, nie ma możliwości założenia ich po zewnętrznej stronie okna.

Rolety – żaluzje dzień noc – rodzaje

Rolety – żaluzje dzień noc wolnowiszące

Żaluzje – rolety dzień noc wolnowiszące to optymalne rozwiązanie do dużych okien. Mają one bardzo dużą zaletę, poprzez to, że zwisają one dzięki swojemu ciężarowi. Dzięki temu, że zwisają swobodnie, na im powierzchni nie tworzą się jakiekolwiek dodatkowe pofałdowania , a ich powierzchnia pozostaje gładka. Są one zazwyczaj wykonywane na wymiar co powala na ich dobre dopasowanie do dużych okien. To również bardzo dobre rolety w przypadku, gdy okna mają nietypową listwę przyszybową i w związku z tym nie można przy do nich zamocować innych rodzajów żaluzji dzień noc. Montowane są wewnętrznie nad wnęką mieszczącą się nad oknem lub przy suficie. Chociaż są dość ciężkie przy podnoszeniu Mogą one tekże występować w wersji na wyposażeniu z półkasetą.

Rolety dzień noc z prowadnicami w kasecie

Innym popularnym rodzajem rolet żaluzji dzień noc są rolety z prowadnicami. Prowadnice powodują, że materiał utrzymuje się zawsze w idealnym pionie. Tego typu rolety – żaluzje dzień noc są łatwe w montażu oraz demontażu., gdyż nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych specjalistycznych narzędzi i nie ingeruje się w strukturę budowę ramy okiennej. Żaluzje, w których zastosowania prowadnice umożliwiają utrzymanie się tkaniny w jednej płaszczyźnie, co jest bardzo eleganckie. Kaseta do chowania żaluzji może być wykonana z aluminium lub PCV. Rolety – żaluzje dzień noc z prowadnicami w kasecie montuje się na specjalnych bezinwazyjnych haczykach lub przykleja na dwustronnej taśmie klejącej. Kaseta ma za zadanie chronić materiał rolety.

Rolety – żaluzje dzień noc mini

Rolety – żaluzje dzień noc mini charakteryzują się montażem bezinwazyjnym przy użyciu specjalnych haczyków lub taśmy klejącej dwustronnej. Dzięki temu można je bardzo szybko zamontować i są bezinwazyjnie. Mogą być także zaopatrzone w żyłkowe prowadnice, dzięki temu materiał przylega do szyby z dużą dokładnością. To także rozwiązanie bardzo estetyczne, które umożliwia bardzo ciekawe zaaranżowanie wnętrza, gdyż dostępne są w różnych kolorach i wykonane z różnych materiałach

Rolety dzień noc – materiały i estetyka wykonania

Rolety żaluzje dzień noc mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Popularne są żaluzje dzień noc z tkanin. Oprócz rolet materiałowych spotyka się także żaluzje drewniane oraz żaluzje aluminiowe. Wybór materiału zależy od upodobań i aranżacji wnętrza. Bez względu na to, z jakiego materiału są wykonana rolety dzień noc, dostępne są w różnych kolorach, od kolorów typowych, ciemnych, przez jaskrawe, aż po szare, czy białe.

Rolety dzień noc – najlepsi producenci

Najlepsze opinie na rynku żaluzji dzień noc ma producent Vertex. Inny uznany producent, który ma bardzo dobre opinie to Roletix. Ceny żaluzji dzień noc zależą od kilku czynników, takich jak powierzchnia, wymiary okna, materiał z jakiego zostały wykonane. Ceny żaluzji dzień noc wytwarzanych na wymiar zależy przede wszystkim od wielkości okna, na którym ma być zawieszona. Rolety dzień noc można kupić np. w budowlanych sklepach wielkopowierzchniowych, w sklepach specjalistycznych lub w internecie.

Żaluzje a właściwie rolety dzień noc to bardzo popularne i estetyczne rozwiązanie na przyciemnianie, zasłanianie okien. Dostępnych jest kilka rodzajów i materiałów wykończenia takich rolet, możemy oprócz rolet materiałowych wybierać żaluzje drewniane lub żaluzje aluminiowe. Dostępne są rolety – żaluzje wolnowiszące, z prowadnicami w kasecie lub mini. Charakteryzują się dużą estetyką zewnętrzną i łatwością w montażu. Zamiast rolet dzień noc można wybrać rolety rzymskie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *