fbpx
Aranżacja wnętrz

Rolety bambusowe – rodzaje, ważne kwestie

• Zakładki: 9


Rolety bambusowe – rodzaje, ceny, opinie, producenci – 5k znaków

Rolety bambusowe to eleganckie i praktyczne rozwiązanie do przyciemniania pomieszczeń i ochrony przed wścibskim wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Rolety bambusowe mają szerokie zastosowanie aranżacyjne, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w egzotycznej i orientalnej aranżacji wnętrz.

Rolety okienne z bambusu, mogą być stosowane zarówno jako rolety wewnętrzne, na przykład na okna balkonowe, a także jako rolety zewnętrzne, na przykład jako rolety do altany. Przedstawiamy rodzaje, zastosowanie, najlepszych producentów, a także opinie na ich temat.

Rolety bambusowe – najważniejsze informacje

Rolety okienne z bambusu – właściwości i zastosowanie

Rolety okienne wykonane z bambusa, dzięki właściwościom tego materiału są bardzo wytrzymałe, a także solidne, stabilne i lekkie. Dzięki temu, że wykonywane są z materiału naturalnego nadają przestrzeniom przytulności, a dodatkowa bardzo dobrze komponują się z drewnianymi meblami pod względem kolorystyki. Konstrukcja rolet bambusowych pozwala na częściowe tylko przepuszczanie światła, co może dawać bardzo ciekawe efekty wizualne.

Rolety bambusowe to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy w aranżacji wnętrza swoich czterech ścian chcą postawić na rozwiązania nietypowe, nietuzinkowe, niebanalne. Sprawdzają się zarówno z tradycyjnych aranżacjach wnętrz, jak i w nowoczesnych, a najlepsze wrażenie robią w przypadku aranżacji egzotycznych i orientalnych. Rolety okienne z bambusu mają zastosowanie w pokojach dziennych, salonach, szczególnie jako wewnętrzne rolety na okna balkonowe. Sprawdzają się także w kuchniach, łazienkach, sypialniach i pokojach dla dzieci. Można je z stosować do okien w tradycyjnych rozmiarach oraz do małych okien.

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie rolet bambusowych jako rolety zewnętrzne na taras, na balkon, do ogrodu, czy też na działkę. Bardzo dobre opinie mają jako zewnętrzne rolety do altany ogrodowej. Warto także wspomnieć o tym, że podobne właściwości i zastosowanie jak rolety bambusowe mają także rolety i żaluzje słomkowe, żaluzje i rolety wiklinowe, a także maty bambusowe. Mogą one stanowić uzupełnienie aranżacji z roletami bambusowymi lub być dla nich ciekawą alternatywą.

Rolety okienne z bambusu – montaż i pielęgnacja

Rolety okienne bambusowe są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Można je mocować zarówno inwazyjnie, jak i bezinwazyjnie. Mogą być montowane bezpośrednio do ramy okiennej oraz do ściany lub do sufitu. Dużą zaletą rolet bambusowych jest także łatwość w pielęgnacji i czyszczeniu. Należy je regularnie i często przeciera miotełką do kurzu lub suchą szmatką, a raz na jakiś czas w przypadku mocniejszych zabrudzeń użyć do tego celu wilgotnej ściereczki. Warto także pamiętać o tym, aby przynajmniej raz w roku odpowiednio je zabezpieczyć, zaimpregnować, w przypadku, gdy znajdują się one na zewnątrz jest to wręcz konieczne. W tym celu smaruje się je po obydwu stronach specjalnym olejem ochronnym.

Rolety bambusowe – rodzaje

Rolety bambusowe rolowane klasyczne

Podobnie jak większość rolet bambusowych klasyczne rolety zwijane wykonywane są z drobnych, cienkich i elastycznych listewek bambusa. Połączone są one systemem nici i wzmacniane przeszyciami. Dzięki temu mogą podczas słonecznego dnia dawać ciekawy, przyjemny, naturalny efekt rozpraszania światła słonecznego. Tego typu roleta zwijana i rozwijana jest góra – dół przy użyciu sznurka bawełnianego, który jest odporny na słońce, a obsługa tych rolet opiera się na bardzo prostym mechanizmie i jest on widoczny.

Rolety bambusowe rolowane z ukrytym mechanizmem

Kolejnym popularnym rodzajem rolet z bambusa są rolety bambusowe rolowane z ukrytym mechanizmem. Jeżeli chodzi o konstrukcję, zasadę działania i mechanizm nie różnią się niczym od klasycznych rolet. Jedyną różnicą jest to, że bawełniany sznurek ukryty jest w dodatkowej listewce bambusowej.

Bambusowe rolety rzymskie ze skrytym mechanizmem

Rolety rzymskie bambusowe, które posiadają ukryty mają ukryty mechanizm, w odróżnieniu od rolet z mechanizmem rolowanym nie zwijają się lecz składają. Są one trudniejsze w produkcji, a co za tym odzie także droższe. Podobnie jak inne rodzaje rolet bambusowych, także rolety rzymskie są łatwe i szybkie w montażu, a najlepiej przymocowywać je do ściany lub do sufitu.

Wewnętrzne i zewnętrzne rolety bambusowe

Rolety z bambusa są produkowane jako rolety wewnętrzne i takie jest ich podstawowe zastosowanie na okna w różnych pomieszczeniach między innymi na okna balkonowe. Można je jednak stosować także jako rolety zewnętrzne, bardzo dobre opinie mają między innymi jako rolety do altany.

Maty bambusowe, żaluzje i rolety wiklinowe i słomkowe

Żaluzje i rolety wiklinowe i słomkowe i maty bambusowe nie są co prawda rodzajami rolet bambusowych, mają jednak bardzo podobne do nich właściwości i estetykę, dzięki czemu mogą stanowić dla nich ciekawe uzupełnienie w aranżacji pomieszczeń i ogrodów.

Wiodący producenci rolet bambusowych

Wśród producentów rolet bambusowych warto wymienić takie firmy jak: Roletix, Bambusratan, Roltex, Stopsun i Agata Rolety. Można je kupić w sklepach internetowych, w sklepach specjalistycznych, jak również w marketach budowlanych. Mają one bardzo dobre opinie wśród użytkowników i zawsze są gwarancją najwyższej jakości. Rolety bambusowe to bardzo eleganckie i praktyczne rozwiązanie aranżacyjne do zasłaniania okien. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej aranżacji wnętrz, to idealny dodatek, dekoracja w pomieszczeniach urządzonych w stylu egzotycznym oraz orientalnym. Można je stosować do okiem tradycyjnych wymiarach, do małych okien i do drzwi balkonowych. Mają także szerokie zastosowanie jako dekoracja na tarasach i na balkonach, a także w ogrodach i na działkach, między innymi jako rolety do altan.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
96 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *